Reklama
Loading...
Reklama

O šestadvacetiletého fotbalistu Sparty Davida Moberga Karlssona je zájem v jeho domovině. Zpátky do svých řad by ho rád přivedl bývalý zaměstnavatel, IFK Göteborg. S touto informací přišla švédská média v čele s deníkem Expressen.

Göteborg je tradičním celkem Allsvenskan, tamní nejvyšší fotbalové ligy. S 13 ligovými tituly je druhým nejúspěšnějším klubem ve Švédsku. V letošní sezóně se však trápil a od sestupových příček ho dělilo pouhých šest bodů (pozn. Allsvenskan se hraje klasicky od dubna do října, letos kvůli pandemii červen-prosinec).

Není tak divu, že vedení klubu hledá možnosti jak posílit mužstvo. Karlsson působil v Göteborgu mezi lety 2010 a 2013. Tehdy přestoupil do anglického Sunderlandu, odkud se však za rok vrátil zpátky do Skandinávie.

Vzrůst formy

Karlsson aktuálně nastupuje ve Spartě na pozici hrotového útočníka ve dvojce s Lukášem Julišem. Jak již několikrát sám ale řekl, nejlépe se cítí jinde.

„Moje oblíbená pozice je křídlo, jsem tam nejlepší. Ale tak to ve fotbale chodí. Někdy se hraje na dva stopery, někdy na tři, všichni se musí přizpůsobit. Nemám s tím problém,“ řekl pro klubový magazín.

I přes to, že má v této sezóně na kontě pouhý jeden ligový gól a jednu asistenci, patří k nejnebezpečnějším hráčům, kterými letenský tým v této chvíli disponuje.

Nejvíce to bylo poznat v dvojzápase Evropské ligy proti Celticu Glasgow. Z obránců skotského giganta si sparťanský útočník dělal tréninkové kužely.

DMK
David Moberg Karlsson v zápase proti Celtic Glasgow / Zdroj: Scottish Sun

Návrat domů na stole

O odchodu levonohého fotbalisty se spekulovalo již v prosinci minulého roku. Tehdy samotný hráč dokonce v rozhovoru pro jedno švédské médium prozradil, že se s vedením pražského týmu shodli, že bude nejlepší, když odejde.

Tehdejšímu trenérovi Sparty Václavu Jílkovi nezapadal do systému a od ofenzivního esa vyžadoval defenzivnější styl hry. Změna přišla až s příchodem Václava Kotala, který mu prý tehdy dodal důvěru.

A jaká je tedy šance nyní v zimním období, že by Karlsson odpověděl na volání z domoviny? Nejspíše malá. Podle svých slov je ve Spartě aktuálně spokojený.

„Nemůže hrát každý, to je jasné, když teď hraju, zase tu šanci beru někomu jinému. Tak to je. Každopádně jsem rád, že nastupuju, vyhráváme, je to sranda. Bojujeme o čelo ligy, máme šanci vyhrát titul, takže z toho pohledu jsem teď naprosto spokojený,“ prohlásil v klubovém magazínu.

Situaci by mohla samozřejmě změnit touha rodiny vrátit se domů do Švédska. Karlsson žije v Praze se svou přítelkyní a dvěma dětmi. Jeho ambice však mluví za to, že minimálně do léta k žádnému stěhování nepřijde.

“Vyhrát titul by bylo krásné, ale vnímám to trochu jinak. Pro mě je hlavní, abychom měli pár kol před koncem pořád šanci na titul. To v minulé sezoně nebylo a budu strašně rád, pokud teď budeme o tu šanci bojovat až do konce. Jdeme správným směrem.”

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama