Reklama
Loading...
Reklama

Guélor Kanga ukončil v létě své účinkování ve Spartě. Tam ho fanoušci někdy milovali a jindy mu nemohli přijít na jméno. Nikomu však nebyl lhostejný. Někdy dokázal svým uměním sehrát roli onoho rozdílového hráče v zápase a jindy zase Spartu nepochopitelně oslabil a hlediště ho bralo jako hlavního viníka bodové ztráty. Několikrát se mluvilo o jeho odchodu jako o hotové věci, ale vždy z něj nakonec sešlo. Tento scénář se naplnil až letos v létě. 

Na konci července se stal opět hráčem Crvene Zvezdy Bělehrad, odkud také v roce 2018 do Sparty přišel. Fanoušci ho již znali jako hráče podílejícího se výrazně na vyřazení jejich týmu v předkole Evropské ligy právě bělehradským týmem. Smlouvu ve Spartě tak podepisoval jako hráč, který v ní způsobil hodně smutku. Věci se však rychle dokáží měnit.  V Crvene Zvezdě si velmi dobře rozuměl se spoluhráči, jako byli Slavojlub Srnič či Richmond Boakye a všichni sparťané doufali, že se podobné osoby se najdou i na Letné.

Jenže se tak nikdy nestalo. Kanga měl svůj uzavřený svět a to často škodilo v souhře na hřišti i mimo něj. Před půl rokem se vrátil na soutok Sávy a Dunaje. Přicházel do známého prostředí a mluvilo se tak o ideálním místu pro fotbalový restart. Jeho současný zaměstnavatel patří mezi tradiční kluby a stále tak zcela nesešel ani z českých fotbalových očí, byť si mnozí po jeho odchodu hluboce oddechli. Fotbalový osud však znovu dokázal svou zvláštnost a Kanga se po krátké době na otočku do České republiky vrátil.

Crvena Zvezda se díky losu Evropské ligy střetla s Libercem a věřila, že tyto zápasy budou stejně úspěšné jako před třemi lety se Spartou. Do sestavy se Guélor Kanga dostal jen v zápase pod Ještědem. Ten uzavíral boje ve skupině, Crvena Zvezda přijela s jistotou postupu a hráčům Slovanu bylo jasné, že se jedná o jejich letošní pohárovou derniéru. Příliš fotbalové krásy utkání nepřineslo a týmy ho absolvovaly spíše z povinnosti. Liberec si vytvořil více šancí, ale žádnou z nich neproměnil. Bělehradský tým jen splnil svou pohárovou povinnost a těší se na jarní boje.

Ty se však patrně odehrají bez přítomnosti gabonského záložníka. Kanga podle informací nenašel společnou řeč s týmem a vedení se celkově příčí jeho vystupování. Jeho chování prý nemá s profesionálním fotbalistou mnoho společného a vše se dostává už i na veřejnost. Jeho hráčská image utrpí tímto patrně další šrám, což je škoda pro hráče, jenž měl obrovský potenciál. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Atrakce Kanga mizí z české ligy
  • Kanga, jednooký král mezi slepými střelci
  • Reklama