Reklama
Loading...
Reklama

Kde jsou ty Lafatovi časy, může si povzdechnout leckterý fanoušek kulatého nesmyslu. Od dob jabloneckého šutéra, který svojí střeleckou formu poté povznesl na tu absolutní úroveň v rudém dresu pražské Sparty, se při finálním sčítání branek na číslovku začínající dvojkou dostal pouze ruský bohatýr Nikolaj Komličenko.

Ten se s tím ostatně nepáral. Loni, kdy kvůli zápasům playoff o Evropskou ligu měl k dispozici ještě nějaké to utkání navíc, útočil na rovnou třicítku. Ta mu utekla nakonec o jediný zářez. Asi to Komličenka v konečném důsledku moc nemrzí, i díky povedené podzimní části sezóny, a dalším deseti prvoligovým brankám na svém kontě, si vystřílel angažmá v ruském Dynamu Moskva. A i v reprezentaci si už připsal první gól, v listopadu 2019 dorazil pátým hřebíčkem do rakve slabounké San Marino.

Asi není pochyb o tom, že letos má nejlepší střelec po základní části F:L – Guélor Kanga – tak nízká čísla právě kvůli tomu, že naší ligu v zimní přestávce opustili dva střelci, hledající štěstí za hranicemi našeho státu. Do belgických Brugg se totiž přesunul, po podzimu taktéž desetigólový, Michael Krmenčík. Liga tak v těchto dvou hráčích ztratila zabijáky, kteří by na tu dvacetigólovou metu hravě pomýšleli.

Gabonský reprezentant se ale s „pouhými“ dvanácti brankami nemá za co stydět. Zrovna on není na hřišti od toho, aby se stal nekompromisním střelcem ve vápně. Naopak, tvořivý záložník ke svému tuctu gólů přidal dalších pět asistencí. Takže to, že je po třiceti kolech na vedoucí pozici střelecké tabulky záložník, je špatná vizitka spíš pro všechny ty ostatní hrotové hráče. Kozák, Tetteh, Musa, Doležal, Řezníček, Tecl…ti všichni mají v sobě gólový instinkt, ale jedinečnou šanci stát se nejlepším střelcem ligy si nechávají proklouznout mezi prsty. No uvidíme, nadstavba je před námi. Hlavně hráči jako Libor Kozák, Petar Musa a Martin Doležal budou mít ještě šanci párkrát rozvlnit soupeřovu síť.

Jen pro zajímavost, jistě všichni máte v čerstvé paměti, když krále střelců vyhrál záložník. Ano, byl to Josef Hušbauer, v té době také hráč pražské Sparty. Ve své životní sezóně 2013/14 vsítil krásných 18 branek.

Související články:

Sparta v posledním kole na Slavii! Jako sparingpartner nebo zloděj?Uvolnil Tecl místo pro Musu?

Reklama