Reklama
Loading...
Reklama
Ostuda
FOTO: futbalsfz.sk
Slovenský futbal

Kam kráčaš futbal slovenský? Jedna ostuda za druhou

Fanúšikovia Slovenska vo futbale momentálne zažívajú krušné časy. Jedna ostuda strieda druhú, hráči zo zlatej generácie končia a ani budúcnosť nevyzerá najlepšie. Ukážkou toho sú výkony v Lige Národov. V našej skupine sme malo byť jasnými favoritmi, no dve kolá pred koncom sa zdá, že na náš úkor postúpi Kazachstan. Zdá sa že slovenský futbal si na krásne víťazstvá s Talianskom či Španielskom, bude môcť v blízkej budúcnosti len spomínať.

Hoci sa Liga Národov považuje za menej dôležitú súťaž a veľa ľudí ju berie len za náhradu za priateľské zápasy, aj tieto stretnutia môžu veľa ukázať. A práve Slovensko sa v nich ukázalo vo veľmi zlom svetle. V skupine, kde sme mali jasne dominovať, to na postup nevyzerá a očakáva sa ďalšia ostuda.

OSTUDA NIE JE LEN VÝSLEDOK, ALE HLAVNE VÝKON

Prehrať sa dá samozrejme s každým. Tím môže byť v dobrej forme, no zápas sa jednoducho nemusí úplne podariť a stane sa aj to že v pozícii favorita zlyhá. Toto však nie je prípad Slovenska. Porážky s Kazachstanom neboli tie prípady, kde by sa lepila smola na päty a napriek dobrému výkonu sa nedalo vyhrať.

Súper, ktorého sme mali jasne poraziť hral s nami vyrovnanú partiu a žiadna naša dominancia sa nekonala. Takto to bolo v oboch prípadoch. Môžeme teda kľudne povedať, že v aktuálnom rozpoložení, je Slovensko futbalovo na úrovni Kazachstanu. A aj v tomto prípade, sa na to pozeráme z tej lepšej strany.

HAMŠÍKA NEVIEME NAHRADIŤ

Keď Marek Hamšík nedávno končil reprezentačnú kariéru, bolo jasné, že hráča ako je on bude náročné nahradiť. Momentálne to vyzerá, že sme túto obmenu skutočne nezvládli a prehľad v hre, aký mal náš legendárny záložník nám chýba. Ondrej Duda, ktorý sa považoval za kandidáta na to prebrať túto úlohu, momentálne nepodáva vôbec dobré výkony. V poslednom zápase za reprezentáciu sa ukázal len červenou kartou. Ani na klubovej úrovni nie sú jeho výkony na dobrej úrovni, keďže nedávno bol podmienečne vylúčený z prvého tímu.

Hamšík nie je jediným hráčom, ktorý bol v reprezentácii legendárny a blíži sa koncu reprezentačnej kariéry. Vo vyššom veku sú napríklad Pekarík, či Kucka. V ich prípade je prakticky jasné, že ak sa aj dostaneme na EURO 2024 bude to ich posledný turnaj. Celkovo sa nachádzame v rámci premeny tímu v náročnej situácii a hoci máme na výber pár mladých talentov, stále to nezaručuje, že sa dokážu presadiť. Mnoho z nich po prestupe do zahraničia ani nehráva. Ako hlavné príklady môžeme uviesť dvojicu útočníkov Strelec a Boženík. Tí spôsobili v našej lige veľký poprask a boli považovaní za veľké talenty.

Po ich prestupe sa však toto nesplnilo. Strelec v Spezii hráva skutočne len sporadicky a mnoho stretnutí nebol ani na lavičke. Boženík po príchode do Feyenoordu vyzeral, že si dokáže poradiť s vyššou úrovňou. Prvý rok pravidelne hrával a pridal aj zopár gólov. Následne sa to však zmenilo a k zápasom sa pravidelne nedostával ani na hosťovaní v druhej nemeckej lige.

Reklama