Reklama
Loading...
Reklama

O tom, že nemecký tréner Jurgen Klopp je jeden z najlepších futbalových trénerov na svete niet pochýb. Ako futbalového hráča na trávnikoch nemeckých klubov si ho však pamätajú iba skalní fanúšikovia klubov. Celá jeho hráčska kariéra sa niesla zápasmi odohratými v nižších nemeckých súťažiach.

Problémy s výbušným správaním ho prenasledovali počas celej kariéry. V roku 2005 musel v Nemecku podstúpiť na detektore lži pre reportérov futbalového denníka RUND. To, že Klopp bol ako hráč naozaj veľmi výbušnej povahy, svedčia aj rozhovory s bývalými spoluhráčmi, ktorí s ním odohrali časť jeho hráčskej kariéry.

Pri detektore lži v roku 2005 priznal to, čo nikto nečakal. „Krátko predtým, ako som sa stal trénerom, som uštedril hlavičku svojmu dobrému kamarátovi a trénerovi Sandrovi Schwarzovi. Počas tréningu ma dva razy zložil na zem, vstal som, pred očami som mal jeho tvár a potom skončil na zemi on. Chcel som zomrieť, chcel som len umrieť, nemohol som sa preniesť cez to, čo som urobil,“ povedal Klopp pre denník Rund.

Po ukončení jeho hráčskej kariéry sa stal úspešným trénerom, ktorému sa podarilo dostať nemecký FSV Mainz do 1. ligy, vyhral nemecký pohár, stal sa majstrom Nemecka s tímom Borussia Dortmund, vyhral anglickú Premier League a renomovanú Ligu Majstrov ako tréner FC Liverpool.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama