Reklama
Loading...
Reklama

Ve čtvrtek to byla samá chvála, nyní po první ztrátě v ligové sezóně lavina kritiky. Ondřej Kolář by měl prý střídat, Jakub Hromada skončit a Václav Jurečka? Ten je prý novým Stanislavem Teclem. Na všech třech kritických bodech je něco pravdy, my se dnes podíváme na třetí bod, tedy podobnost Jurečky s Teclem.

Úvodem je třeba si vysvětlit, proč fanoušci Slavie Václava Jurečku a Stanislava Tecla dávají dohromady. Je to prosté, Jindřich Trpišovský v minulé sezoně dlouho do základní sestavy protlačoval Tecla, kterému se střelecky nedařilo. Platilo to hlavně ve venkovních utkáních, právě ztráty mimo Fortuna Arénu stály sešívané titul.

Tecl zahazoval četněji a v klíčových momentech

S Jurečkou je to nyní trochu podobné. Ale opravdu jen trochu. Inženýr z Moravy pálí šance, ale na rozdíl od situace kolem Tecla to doposud sešívané nestálo mnoho bodů. Konkrétně pouze dva při remíze s Jabloncem, jinak ho vždy zastoupil jeden ze spoluhráčů.

Zároveň Jurečka nepromění přibližně jednu větší šanci na zápas. U Tecla to loni byl mnohem častější problém. Především proto, že na hrotu nastupoval obvykle sám, zatímco nyní Trpišovský posílá do základu dva, někdy dokonce tři útočníky. Tutovky zahazuje i Mick van Buren, což se zdaleka tak neřeší.

Jurečka se zvednutou hlavou

Rozdíl mezi loňským Teclem a letošním Jurečkou je i po stránce hry. A i ta hraje pro bývalého útočníka Slovácka. Ano, ani jeho výkony nejsou zdaleka ideální, ale rozhodně vyloženě nekazí kombinaci. Nejvíce se jeho nízké sebevědomí podepisuje na prvním doteku, ten se mu od konce minulé sezóny zhoršil nejvíce.

Jinak je ale stále po stránce týmového výkonu důležitý. Zády k bráně si odehraje své, v presinku nic nevypustí a hlavně má oproti Teclovi cit na práci s míčem kolem pokutového území. Neposílá centry naslepo, což krásně ukázal v neděli při asistenci na ofsajdový gól Muhameda Tijaniho.

Podtrženo, sečteno, Jurečka zatím rozhodně není ve stejné krizi, jakou měl loni Tecl. Jurečkovo neproměňování stálo Slavii pouhé dva body, a pokud se trefí v odvetě se Zorjou, klidně se mohou jeho výkony úplně obrátit. Chce to co nejrychleji udeřit. Pak se uvidí, jak moc první zásah nejlepšímu střelci minulé sezóny Fortuna ligy pomůže.

Reklama