Reklama
Loading...
Reklama

Po pár dnech se fotbalisté Mladé Boleslavi vrátili opět do tréninku. V úterý 19. května byly provedeny nové testy na covid-19 a výsledky jsou již veřejné široké veřejnosti. „Výsledky těchto opakovaných testů neprokázaly žádnou nákazu a tým se může vrátit do tréninkového procesu,“ stojí v tiskovém prohlášení Ligové fotbalové asociace. Mladoboleslavští dnes odpoledne odehrají dva přípravné zápasy s dalším ligovým týmem Bohemians Praha 1905.

Stejný osud nyní z rozhodnutí místní hygienické stanice čeká pražskou Slavii, která se podrobí kontrolnímu přetestování tento pátek 22. května.

„V rámci téměř 1500 osob, které se účastní plošných testů Ligové fotbalové asociace před plánovaným restartem ligy, tak zůstávají i nadále pouhé dva pozitivní případy, u kterých se současně nevyskytují žádné příznaky,“ vysvětlila situaci LFA.

Dále všechny profesionální fotbalové kluby dvou nejvyšších českých soutěží včetně Mladé Boleslavi a pražské Slavie, čeká druhá vlna testů organizovaných LFA o následujícím víkendu, a to těsně před prvními mistrovskými zápasy. “Pouze kluby Liberce a Teplic druhé testy metodou PCR absolvují s předstihem, aby mohly nastoupit k sobotní dohrávce 23. kola, která se odehraje 23. května od 18:00,” komentuje situaci LFA.

Reklama