Reklama
Loading...
Reklama

Baník Ostrava zatím zažívá v porovnání s předchozími sezonami povedený fotbalový podzim. Jen dvakrát okusil hořkost porážky. Nad jeho síly byla mistrovská Slavia a v úvodním kole odjel s prázdnou ze hřiště Jablonce. Na svém kontě má však sedm vítězství a například severočeský soupeř z úvodního kola na něj nyní v ligové tabulce ztrácí dvanáct bodů. Z branky spoluhráče řídí veterán Jan Laštůvka a jako jednoho z lídrů můžeme opět vnímat Jiřího Fleišmana.

Pro levého obránce, jež získal v roce 2012 mistrovský titul se Slovanem Liberec je slovo Baník z fotbalového hlediska osudové. Takřka celou mládežnickou kariéru odehrál v dresu Baníku Souš. Odtud se v roce 2005 vydal na první profesionální angažmá do Baníku Most, kde strávil čtyři roky. Během nich absolvoval také dvě hostování, přičemž jaro 2008 odehrál v dresu Baníku Sokolov. Závěr kariéry si nyní užívá v dresu toho nejslavnějšího Baníku z Ostravy. 

Zde podepsal první smlouvu na začátku roku 2018, kdy přišel s jasným úkolem zachránit jeden z ostravských klenotů v nejvyšší soutěži. Podobná očekávání budily například i příchody Martina Filla či Václava Procházky. Jasným vůdcem týmu byla tehdy někdejší reprezentační hvězda Milan Baroš. Tým vedený Bohumilem Páníkem se v nejvyšší soutěži zachránil “za vteřinu dvanáct” a všichni věřili, že se blíží veselejší kapitola baníkovského fotbalového příběhu. Klub má za sebou však jen tři sezóny strávené především v šedi ligového průměru. Sám Jiří Fleišman neměl vždy na růžích ustláno a po minulé sezoně se dostavili otázky, zda má tento obránce ještě Baníku co dát.

S trenérem Ondřejem Smetanou však podle všeho našel společnou řeč a hned v úvodním kole v Jablonci jsme ho mohli vidět v základní sestavě. Její součástí by ve všech devíti následujících ligových zápasech a předčasně opustil hřiště jen v prohraném zápase na hřišti Slavie. Na svém kontě má také dva důležité góly. Tím prvním rozhodl o vítězství nad Mladou Boleslaví a druhým se podílel na tříbodovém exportu ze hřiště Slovanu Liberec, kde absolvoval svou dosud nejdelší fotbalovou štaci.

Díky momentální pozici Baníku v ligové tabulce mohou fanoušci po více než deseti letech reálně myslet na evropské poháry. Na začátku října oslavil Jiří ostravský bek třicáté sedmé narozeniny a řada jeho fotbalových vrstevníků už jeho výkony sleduje pouze u televize či z tribuny. V případě Jiřího Fleišmana by se však mohlo jednat o jeden z vrcholů jeho kariéry. Případné vrácení evropských pohárů do Ostravy by pro něj znamenalo i jistou odměnu za to, že se svými kolegy zabránil druhému sestupu z nejvyšší soutěže v krátkém časovém sledu. Již dnes patří mezi oblíbence náročných ostravských fanoušků. Nyní má naději stát se hráčem, jež zažil v Ostravě boj o záchranu i evropské pohárové bitvy.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Restart Chramosty? V Ďolíčku mu to zatím svědčí
  • Ladislav Almási zažíva skvelé časy. V českej lige je hráčom mesiaca
  • Reklama