Reklama
Loading...
Reklama

Slavia dle všeho klidně kráčí za mistrovským titulem a Jindřich Trpišovský má již blízko k dosažení zlatého hattricku, jenž znovu zvýrazní jeho trenérský životopis. Z trenéra Horních Měcholup se postupně dostal až na nejvyšší současnou ligovou metu a jeho tým vládne českému fotbalu. Nicméně každého člověka provozujícího nějakým způsobem sport jednou přepadne motivace k dalšímu kroku vpřed a trenér o něm ve skrytu duše patrně rovněž přemýšlí.

Slávistický trenér vzal poprvé za kliku vršovického stadionu na konci roku 2017 a měl za úkol nahradit nynějšího trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého. V té době bylo v podstatě jasné, že Viktoria Plzeň má dostatečný náskok před zbytkem soutěže a západočeský tým mířil za svým pátým titulem. Jindřich Trpišovský tak otázku mistrovského titulu v danou chvíli příliš neřešil. Vytyčil si jako hlavní cíl vybudovat rychle tým podle vlastních představ, což se mu povedlo a můžeme ho považovat za jeden z hlavních symbolů současné slávistické dominance v rámci českého fotbalu.

V případě Jindřicha Trpišovského se nikdy nedostavily spekulace o možném odvolání, neboť se skutečně zatím nenašel tým schopný jí delší dobu konkurovat. I neúspěch v předkole Ligy mistrů je díky krásné jízdě Evropskou ligou zapomenutý. Současná smlouva Jindřicha Trpišovského platí až do léta roku 2023, přičemž její součástí je dvouletá opce. Možná se však naskytne otázka, zda dojde k naplnění této smlouvy, protože jeho působení je již dnes třeba vnímat jako výjimečné.

Před Slavií se nuceně sklonily kluby jako Sevilla či Rangers FC a mohli jsme vidět vyrovnané zápasy Slavie s Barcelonou, Interem Milán či Chelsea. Díky tomu jsme mohli zaznamenat například dva zajímavé slávistické odchody do londýnského West Hamu, přičemž ceny Tomáše Součka a Vladimíra Coufala na fotbalovém trhu zde průběžně rostou. Vzhledem ke stálému zlepšování slávistické pozice na fotbalovém scéně by se přestupy do západních soutěží měly stát běžným standardem.

Je možné, aby dostal podobnou odměnu v českém fotbalovém světě i trenér? Co se nám vybaví, když začneme přemýšlet o českých fotbalových trenérech v zahraničí? Napadnout nás může někdejší duo Hašek-Jarolím ve francouzském Štrasbruku, Karel Brückner vedoucí krátce rakouskou reprezentaci a když se podíváme opačným směrem musíme rovněž vzpomenout  na působení Vlastimila Petržely v ruském Petrohradu. Může Jindřich Trpišovský všechny převýšit?

Vzhledem k současné pozici Slavie a jeho podílu na ní by si takový cíl měl vytyčit. Jeho agent Jiří Müller mluví zatím jen o patřičném pilování angličtiny a odchod není na pořadu dne. Pokud přijmeme scénář, že slávistický trenér současnou smlouvu dodrží a nedojde k překotným změnám ve Slavii, můžeme ho v Edenu vidět i na oslavě jeho padesátých narozenin. Pokud bych si však měl vsadit, jaký scénář se bude konat, tak myslím, že se skleničkami při této příležitosti bude ťukat jinde. 

Dosavadní trenérská kariéra Jindřicha Trpišovského ukazuje patřičnou cílevědomost a každý český fotbalový fanoušek by ji měl ocenit. Pokud Slavia k předpokládanému titulu přidá například i účast v Lize mistrů, bude se jednat ze strany českého kouče o hozenou rukavici a jeho jméno může být v Evropě ještě častěji skloňováno.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama