Reklama
Loading...
Reklama

Smíšené pocity musí mít ve Slavii navrátilci z libereckého hostování. Michal Beran, Jakub Hromada a Júsuf Hilál mají aktuálně každý jinou pozici. První dva jmenovaní zůstanou na jaro v Edenu a Hromada dokonce i dopsán na soupisku Evropské ligy. Fotbalista z Bahrajnu by se však mohl vrátit v nejbližších dnech pod Ještěd.

Věc se má tak, že všichni tři dostali přes lednové období možnost poprat se o místo mezi sešívanými. Hromada, který v Liberci na podzim předváděl skvostné výkony, zaujal ze všech nejvíce a připomněl, jaké kvality v sobě skrývá.

Michal Beran se také činil. V zápase MOL Cupu proti Dukle dostal místo v základní jedenáctce a ukázal, že se v nabitém kádru Slavie rozhodně neztratí.

Bahrajnský útočník v libereckém dresu předvedl, že i když góly nestřílí jako na běžícím pásu, umí je dát v důležitých zápasech. Důkazem jsou tři góly v utkáních Evropské ligy. Jediný Júsufův ligový gól v této sezóně byl pak do sítě Plzně v druhém kole tohoto ročníku.

Oslava gólu Liberce
Oslava gólu do sítě Viktorie Plzně / Zdroj: Jaroslav Appeltauer

Není tedy divu, že trenér Pavel Hoftych má eminentní zájem svého střelce přivést zpátky. Do karet tomuto transferu hraje více faktorů. Júsuf nebyl zapsán na soupisku Slavie pro EL, přes rozjetého Jana Kuchtu se do základu neprobije a místo útočné dvojky zaujímá, po odchodu Petara Musy na hostování do Unionu Berlín, Stanislav Tecl.

Prospěch by z pokračování podzimního hostování měly rozhodně obě strany. Jak Liberec, tak Júsuf. Rozhodovat se bude v nejbližších dnech.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama