Reklama
Loading...
Reklama

I přes to, že přestupové okno se v Česku uzavřelo již na začátku října, došlo ještě k jednomu posílení. Marios Pourzitidis, jednadvacetiletý řecký stoper, včera podepsal smlouvu v libereckém Slovanu.

Levonohý fotbalista vyrůstal v českořecké rodině, což by pro něj mělo znamenat velké usnadnění adaptace v českém prostředí.

„Česky rozumím díky rodičům, od malička mě učili,” vysvětlil.

Pourzitidis působil naposledy v druhé nejvyšší řecké soutěži v Plataniasu, klubu na ostrově Kréta. Do sezóny 2020/2021 zde však vůbec nenastoupil. Jak se vlastně do Liberce dostal, vysvětlil samotný trenér Hoftych.

“Marios je mladý levonohý stoper, který k nám přišel na testy, při nichž zaujal, odehrál i přípravný zápas proti Dukle. Má dobré fyzické parametry i solidní práci s míčem, navíc rozumí česky. Má všechny předpoklady být pro nás do budoucna platným hráčem,“ řekl o novém hráči v kádru.

Onen přípravný zápas s pražskou Duklou se odehrál 9. října. Slovan vyhrál jasně 3:0 a Pourzitidis odehrál celý druhý poločas. Poprvé tak navlékl dres, který bude odteď hájit už pravidelně.

“V Liberci se mi moc líbí, i když slunce jsem tady neviděl snad týden. Je to pro mě dobrá volba. Musím ale makat. Kluci mi se vším pomáhají,” uvedl pro klubový web.

Že by zítra nastoupil v zápase Evropské ligy v Bělehradě je rozhodně nepravděpodobné. O tom, že bude díky znalosti češtiny Řekovi trvat adaptace kratší čas než “klasickým” zahraničním posilám, však není pochyb.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama