Reklama
Loading...
Reklama

V létě se vydal Václav Jemelka, stálice olomoucké obrany, na své první zahraniční angažmá. Na hostování odešel do belgického klubu OHL Leuven. Do týmu se mu podařilo rychle zapracovat a být tak téměř okamžitou posilou.

Pětadvacetiletý reprezentant dokázal po určitém aklimatizačním období znovu vytáhnout svoji formu z Olomouce. Po jeho výkonech v minulé sezóně se o něj zajímala i pražská Sparta ale on měl v hlavě jasně vytyčený cíl – zahraniční dobrodružství.

V posledních osmi zápasech odehrál plnou porci minut a v Belgii je za své výkony chválen. Vedle zkušeného německého obránce Sashy Kotyscheho se ustálil a vyztužil obranu.

Jemelka se také dokázal přizpůsobit formaci se třemi obránci, který Leuven v některých zápasech používá. V Sigmě byl zvyklý na čtyřčlennou obranu se dvěma stopery.

Václav Jemelka Leuven
Jemelka se během krátké doby stal klíčovým hráčem obrany Leuvenu / Zdroj: OHL Leuven

Aktuálně se rodák z Uničova cítí v Belgii skvěle. Jak na hřišti, tak i mimo něj. Podle klubového webu se zlepšuje jeho angličtina, což určitě má vliv i na jeho výkony. A bezpochyby i na zapadnutí do party. Na jednom z tréninků se dokonce rozhodl v šatně zazpívat. Své parťáky překvapil písní od dechové kapely Moravanky.

Jemelkův tým se momentálně nachází na čtvrtém místě Jupiler League, které zajištuje postup do skupiny o titul. Do konce základní části zbývá ještě 14 zápasů.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama