Reklama
Loading...
Reklama

Potom, čo Spartak Trnava dokázal senzačne postúpiť cez Lech Poznaň, sa naskytá jedinečná príležitosť. Slovensko by vôbec prvý krát, pri súčasnom systéme, mohlo mať v skupinách európskych súťaží dve mužstvá. Slovan Bratislava, má skupinu už zaistenú. Aj keby v play-off zápase Európskej Ligy prehral, čaká ho minimálne skupina Konferenčnej Ligy. Spartak Trnava, potrebuje zvládnuť ešte dvojzápas s Dniprom, aby si zaistil skupinovú účasť.

Spartak ukázal, že na vypredanom štadióne, dokáže poraziť každého

To, že najväčšou doménou Trnavy je hlavne podpora fanúšikov, je známe dlhodobo. V odvete s Lechom sa to fantasticky ukázalo, keď dokázali svojho súpera na zaplnenom štadióne poraziť, napriek tomu, že boli jasným outsiderom. Koniec koncov, to že na štadióne Trnavy je niečo kúzelné, potvrdil aj sám tréner Gašparík.

„Hovoril som to pred zápasom, že štadión má svoje čaro a dokážeme vyhrať nad každým, keď sa vypredá.“ povedal nadšený tréner na tlačovej konferencii po zápase

Niečo také bude potrebovať klub aj na zápase s ukrajinským súperom. Opäť sa bude jednať o jasného favorita, no menšou výhodou pre Trnavu bude, že oba zápasy sa odohrajú na Slovensku. Dnipro totiž kvôli situácii na Ukrajine dočasne hráva na novom štadióne v Košiciach. Trnava má tak možnosť zažiť domácu atmosféru aj na odvetnom vonkajšom zápase.

Slovensko v modernej histórii ešte dva kluby v skupinách nemalo

V modernej histórii sa Slovensko dočkalo mnohých fantastických postupov do skupín európskych súťaží a takisto aj celkovo skvelých pôsobení našich tímov. Jedna vec nám ale chýba. A tým je to, že nikdy sa do skupín nedostali dve mužstvá. Ani pri fantastických pôsobeniach Artmedie Petržalka v Lige Majstrov, ani pri tom keď Slovan dokázal postúpiť zo skupiny Európskej Konferenčnej Ligy. Ani v žiadnych ďalších prípadoch. Tento rok to konečne môže byť inak. Všetko záleží na tom, či trnavský Spartak dokáže nadviazať na výkony z predchádzajúcich predkôl. Slovan Bratislava má síce postup do skupiny už jasný, no určite bude dúfať, že sa mu podarí dosiahnuť vyššieho míľniku, ktorý je skupina Európskej Ligy, ktorú si doteraz zahral tri razy.

Reklama