Reklama
Loading...
Reklama

 

Ten z vás, kdo někdy navštívil zápas drážďanského Dynama, bude se mnou jistě souhlasit, že zážitek z onoho utkání ve vás zůstane na dlouhá čas. A s radostí vyprávíte o okamžicích, kdy se K-Block chytne za ramena, otočí se zády ke hřišti a na celé Sasko spustí to jejich: ,,Dy-Dy-Dy…..Forza Dynamo! Klub oblíbený také českými fanoušky nyní zažívá něco, co naposledy pamatují ještě legendy Christian Fiel nebo Filip Trojan, kdy Dynamo nezvládlo sezónu 2013/14 a spadlo do třetí ligy. 

Je 87. minuta, Soukou se řítí přes půl hřiště nikým nedoražený a Arminia Bielefeld zvyšuje stav na 4:0. Po zimní přípravě ambiciózní Dynamo je stále přibito na konci tabulky a zvládnout se dostat alespoň na barážovou pozici, bude dosti těžké. Ve hře stále figuruje 9 bodů, jenže na metu obývanou Norimberkem drážďanskému SGD zbývá bodů pět.

V zimním přestupovém období to v Drážďanech žilo. Do kádru přicestovalo hned šest nových posil a to ne ledajakých. Dres Dynama oblékla posila z Freiburgu Marco Terazzino, ghanský střelec z Nordsjeallandu Godsway Donyoh nebo česká dvojice Josef HušbauerOndřej Petrák. Fanoušci Dynama byli nadšení. K velkému očekávání na průběh jarní části přispěla i povedená zimní příprava. Vedení klubu připravilo s fanoušky akci s názvem: ,,Wir Zussamen Jetzt” neboli v překladu Jsme spolu! K-Block, jak se nazývá sektor za brankou, to vzal doslova za své. Na předzápasovém tréninku tak můžeme napočítat zhruba 2 tisíce domácích fanoušků skandující chorály Dynama. Po tomto dovoleném dopinku nejde nevyhrát úvodní zápas s Karlsruhe.

Přichází den D a úvodní zápas. Nabitý stadion od začátku rozcvičení, skandování a neúnavná podpora z tribun. Tohle na Drážďanech milujeme! Hráči Dynama se v prvním zápase musí obejít bez Josefa Hušbauera. Hráče, který nastupoval v dresu české reprezentace a na podzim měl husí kůži z hymny Ligy mistrů (!) ,,Největší posila od 90. let”, zní z tábora fanoušků SGD. Dynamo po brance Terrazzina nastartovala sedmi zápasovou sérii, kdy prohráli jen na hřišti Bochumi a k tomu v poslední minutě zápasu. Všichni si říkáme: ,,No vždyť, ono by to šlo!”. Možná že ano, ovšem do cesty se světovému fotbalu postavila pandemie koronaviru. Doba, kdy hráči museli měsíc plnit individuální plány a byli odkrojeni od týmu. Zrovna v době, kdy Dynamo žilo z vítězství v derby nad Aue a těšilo se na další zápas, což potvrdil exkluzivně pro Žongl i bývalý hráč Dynama Filip Trojan.

Já jsem na zápase s Aue byl a když se na něj podíváte, tak by to bylo jasný. Kluci byli nahoře, vyhráli dva zápasy po sobě a poté, co porazíte Aue, tak ta energie je velká. Jsem si stoprocentně jistý, že by to zvládli, ale to je kdyby a to ve fotbale neplatí. Bylo vidět, že si kluci věří a že se to zvládne.“

Bohužel taková situace nastala a my jsme během pauzy místo gólů mohli sledovat, jak Terrazzino blbne na TikToku se svoji manželkou. Pravda! Všichni na tom byli stejně a po uvolnění opatření týmy startovali ze stejné pozice… Až na Dynamo. Drážďanský klub musel do povinné dvoutýdenní karantény z důvodu pozitivních testů na Covid-19 u dvou hráčů. Tahle situace měla pro tým fatální následky! Dva týdny bez tréninku a posun veškerých zmeškaných zápasů na dobu po karanténě. Hráči, tak musí skousnut jeden zápas za tři dny a to je pěkná nálož! V téhle situaci se určitě nenudí v místnostech regenerace, fyzioterapeutů a masérů. No představte si to sami, jak byste zvládli absolvovat tolik zápasů a mít na regeneraci pouhé dva dny. Nezapomeňte na trénink!

Je to hrůza co se stalo. Jakmile opětovně začne sezóna a vás pošlou na 14 dní do karantény, kde můžete maximálně jezdit na kole, tak to je těžký. Po dvou týdnech máte týden na trénování a odehrát 8 utkání za 20 dní, takže to je nelidský, to je hnus (!). Jen tak se to nevidí a tohle by mnoho týmů nezvládlo. Jste na posledním místě, hrajete zápasy o všechno a každý třetí den hrajete někde jinde. Je to hrůza,“ dodal Trojan, jenž prošel několik bundesligovými kluby.

Nad týmem se snáší velká nevole a umím si představit, že většina fanoušků má na stole vyskládané antidepresiva. Tohle zkrátka netěší žádného fanouška a už vůbec fanoušky Drážďan, kteří s týmem žijí ve dne i v noci. Vždyť po posledním sestupu do třetí ligy se Glucksgas stadion otřásal v základech. Tihle fanoušci zaplní stadion v každé situaci! Mnoho fanoušků spoléhalo na hráče, kteří v zimě přicházeli vytáhnout potápějící se loď a velké očekávání panovalo nad Josefem Hušbauerem. Ono, když přijdete z Ligy mistrů, tak ještě aby ne.

Klobouk dolů, že k nám šel. Neexistuje mnoho fotbalistu, co by v této chvíli šli do Drážďan. Zápasy jsem viděl a je to pan fotbalista, super chlap, ale hrát o udržení v druhé lize je něco jiného. Každý týden se člověk bojí, že spadne. Jsou tam kluci, kteří momentální situaci nezažili a nervozita je pochopitelná. Fotbal v téhle situaci je spíše o bojovnosti, běhaní a se štěstím dostat balón do brány. Není to fotbal pro něj a pochopitelně většina bude říkat, že přišel z Ligy mistrů a čeká od něj tři branky za poločas, ale takhle to není,“ prozradil Žonglu rodák z Třebíče.

Dynamo má ještě šanci dostat se do baráže, ale ta šance je mizivá a zkušený tým jako je Norimberk, potažmo Karlsruhe si to zřejmě pohlídají. Co myslíte vy? Zvládne Dynamo vytvořit zázrak?

Související články:

Trenér Uhrin ml. bude pokračovat v Rumunsku!

Reklama