Reklama
Loading...
Reklama

Je to tady! Tomáš Souček se oficiálně stává hráčem anglického West Hamu. West Ham má takřka jistotu záchrany v Premier League a tak přišlo vykoupení, na které čekali snad všichni. Fanoušci Kladivářů budou mít o to větší radost, Souček táhne West Ham a dokonce střílí i góly. Během svého krátkého hostování se zde stal nepostradatelným článkem základní sestavy a tak není divu, že se vedení rozhodlo vykoupit Součka ze Slavie a udělat tak z „české věže“ nejdražšího fotbalistu z české ligy v historii. Bravo!

Souček přišel do celku z východu Londýna v lednu za 113 milionů korun na hostování do konce sezony. V případě udržení West Hamu v Premier League byla součástí dohody také opce, která do Edenu pošle dalších 400 milionů korun. S přehledem se tak stává nejdražším fotbalistou z české ligy v historii. Za sebou nechal Schicka s Rosickým a všem vytřel zrak. Když v lednu přicházel do Londýna, ne každý ho zde znal a měl věděl o něm, co všechno dokáže. Přišel první zápas a celý stadion rychle zjistil s kým mají tu čest. Tomáš Souček se velice rychle adaptoval a stal se základním kamenem sestavy. V Premier League odehrál 11 zápasů s bilancí 3 gólů. Nebudeme přehánět když řekneme, že obrovskou měrou přispěl k záchraně v první lize. 

Slavia se loučí se svou legendou. Vždyť právě Souček vedl tým ve skupině Ligy Mistrů proti Barceloně či Interu s Dortmundem. To on byl jedním z nejdůležitějších hráčů Slavie v cestě za tituly a úspěchy v Evropě. Myslím, že můžu mluvit za většinu fanoušků v České Republice, když řeknu, že máme hráče, na kterého můžeme být po právu pyšní ať už fandíme Baníku, Spartě či Plzni. Tomáš Souček zkrátka dokázal, že i z české ligy se dá jít rovnou do nejlepší ligy světa a to do anglické Premier League. Už v březnu byl Souček zvolen jako nejlepší Fotbalista roku. To se ale stále bavíme jen o klubové úrovni. Myslím, že i reprezentace bude z jeho enormní formy těžit a fotbal bude vypadat zase o trochu jinak. Kladiváři dnes udělali zásadní krok v jejich dalším působení v Premier League, s Tomášem Součkem v sestavě to půjde samo. Na jeho působení můžeme říct jen jedno. Jen tak dál!

Související články:

Reklama