Reklama
Loading...
Reklama

Jako hráč toho Jiří Jarošík skutečně hodně nacestoval. Jeho fotbalové umění mohli sledovat diváci nejen u nás, ale předváděl ho naživo také v Rusku, Anglii, Skotsku a Španělsku. K výraznějšímu prosazení nedošlo snad jen při angažmá v londýnské Chelsea, ale jinak vždy odcházel z daného klubu s čistým svědomím. Může být rovněž hrdý na své angažmá ve Spartě, kde odehrál přes sto padesát zápasů, zahrál si s ní v Lize mistrů a zažil konfrontaci s takovými kluby jako Barcelona či Bayern Mnichov. Může se tedy chlubit pestrou hráčskou kariérou. Nyní si můžeme klást otázku, jak se mu povede v té trenérské.

Během hráčské kariéry nedostal hráč přezdívaný “Jedle” příliš možností předvést své umění v české reprezentaci. Po většinu jeho hráčské kariéry v ní panovala až příliš velká konkurence a při sledování počínání českých fotbalistů v zahraničí se nenacházel většinou v “první linii” zájmu fanoušků. Nekonal se scénář předpokládaného zakončení kariéry ve Spartě a loučil se v podstatě v tichosti ve španělském Deportivu Alavés. Patří k fotbalistům, kteří otevřeně řekli, jak těžký byl nevyhnutelný konec s profesionálním fotbalem, ale i on se s ním musel smířit a začít přemýšlet, co bude dál s jeho fotbalovým životem. 

Začal studovat trenérskou licenci a poměrně brzy se dostal i do trenérské praxe. První zkušenosti získával na pozici asistenta v Liberci a ve slovenském Ružomberoku. Poté však přišlo první angažmá na pozici hlavního trenéra a rozhodně se za něj nemusí stydět. Podzimní část této sezony strávil v Ústí nad Labem a předčil veškerá očekávání. Severočeský klub patří k největším překvapením podzimní části sezony a v očích fanoušků se jedná o jednoho z kandidátů na postup mezi českou fotbalovou elitu. Velká zásluha se připisuje právě tomuto místnímu rodákovi.

Toto jeho počínání nezůstalo bez odezvy a dorazila velmi atraktivní nabídka. Na lavičce prvního týmu ho chtělo vidět vedení posledního slovinského mistra NK Celje. Toto přání se nyní proměnilo v realitu. Vedení klubu nemělo problém Jiřího Jarošíka vykoupit ze současné smlouvy a od jeho angažmá si jistě slibují velké věci. Nyní však nebude požadavkem jen atraktivní herní projev, ale nadřízení po něm budou chtít i další hmatatelné výsledky. Svůj klub by jistě rádi viděli opět na prvním místě v konečné ligové tabulce a následně třeba i v evropských pohárech.

Při vším respektu k Jiřímu Jarošíkovi musíme konstatovat, že na pozici hlavního trenéra stále představuje nováčka, jenž se ještě nesetkal se skutečně velkým tlakem. Nyní na něj ale musí být připraven. V klubech jako CSKA Moskva či Celtic Glasgow ho jistě pocítil v pozici hráče, ale nyní ho čeká něco nového a nepoznaného. Když si vzpomeneme na Jiřího Jarošíka v hráčských letech, vidíme hráče schopného absolvovat tvrdý souboj. Nikdy se jim nevyhýbal a hlavně proto si ho trenéři cenili. Nyní se výzvy rovněž nezalekl a každý český fotbalový fanoušek má povinnost popřát mu v nové misi mnoho štěstí. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Jarošík se vrací domů!
  • Ústí táhne vzhůru nejmladší hráč druhé ligy
  • Reklama