Reklama
Loading...
Reklama

První trenérské angažmá a hned návrat domů? Pro některé trenéry splněný sen, pro nového trenéra druholigového Ústí nad Labem Jiřího Jarošíka je to snová skutečnost. Stabilní člen FNL FK Ústí nad Labem podepsal s bývalým hráčem CSKA Moskva, Realu Zaragoza či Chelsea smlouvu na rok i s opcí k prodloužení spolupráce. Jarošík prozatím působil jen jako trenér juniorky Sparty či jako asistent v Liberci a Ružomberku. Pro svou premiéru si nemohl vybrat lepší výchozí pozici.  

Pro Jarošíka se zde nově jedná o úplně jinou výzvu. Ano, působil u juniorky Sparty či jako asistent Davida Holoubka, ale práce hlavního trenéra sedmého celku uplynulého ročníku druhé ligy? To je jiné kafe. Jeho začátky budou jistě sledované a ústečtí fans budou chtít i přes jeho začátky vidět výsledky, které by snad mohli Ústí přiblížit i k naší nejvyšší lize. I přes veškeré zkušenosti, které nasbíral jako asistent to bude mít i tak těžké. Jak se říká: „Úspěšný hráč nemusí být vždy i úspěšný trenér,“ ale já však věřím, že právě jeho domovina je pro něj tím pravým odrazovým můstkem.

Ať už se bude dařit či ne, Jarošík do toho dá vše a hlavně srdce. Nebudou to však jen Ústečtí, kteří jeho práci budou bedlivě pozorovat. Co takoví Sparťani? Byl by hřích nesledovat další působení klubové legendy jakou Jarošík je.  V Ústí nahrazuje trenéra Aleše Křečka, který se domluvil s vedením na předčasném konci na lavičce Army. Když se koukneme na celou sezónu, nemůžeme ji hodnotit jako nepovedenou. Jistě, že lepší umístění by bylo vítáno, ale i tak měla hra Ústí několik plusů. Například Lukáš Matějka! Do posledního kola bojoval o korunu pro krále střelců, když navíc v posledním zápase s Jihlavou vstřelil hattrick. Sezónu ukončil s nádhernými 16 brankami. Stal se druhým nejlepším střelcem ligy a jeho hlavní zaměstnavatel z Plzně ho bude mít plnou hlavu.

„Jednání s klubem bylo korektní a mám radost, že jsme se dohodli a že se můžu vrátit do Ústí. Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu.“

Tyto slova poskytl Jiří Jarošík pro klubový web a je zřejmé, jak pro něj toto angažmá bude srdcové a důležité. Myslím, že nezbývá nic jiného, než-li popřát hodně štěstí. Ústí nad Labem tak získalo trenéra, který se klubu oddá a udělá pro výhru všechno. A tak to má být.

PODPIS SMLOUVY 📸 Máte pro vás fotografie z podpisu smlouvy a představení nového trenéra Armáda Jiřího Jarošíka! ⚽️🙏🏼

Zveřejnil (a) FK Ústecký dne & nbsp; Středa 15. července 2020

Související články:

Reklama