Reklama
Loading...
Reklama

Ani v sobotu na hřišti Jablonce hráči Mladé Boleslavi nepřerušili dlouhou šňůru bez ligového vítězství, která se kvůli remíze z Podještědí protáhla již na jedenáct utkání. Tým z města největší české automobilky je namočený v sestupových vodách, záchranný kruh se mu snaží podat zkušený trenér Karel Jarolím. V posledních zápasech v rámci své mise hodil přes palubu jednoho z nejlepších střelců minulé sezony, Lukáše Budínského.

Jarolím pro jarní část soutěže značně rozšířil ofenzivní řady mladoboleslavského kádru. Ze Slavie se přišel rozehrát Tomáš Malínský, své zahraniční štace opustili Jaromír Zmrhal s Jiřím Skalákem a z hostování se vrátil Tomáš Ladra. Toho v Jablonci využívali především na pravém křídle, ale v týmu Karla Jarolíma v posledních třech zápasech nahradil Lukáše Budínského na pozici desítky. Nové role se chopil skvěle. Gólově se prosadil proti Olomouci i Plzni, na jablonecké Střelnici zase přesně posadil balon na hlavu skórujícího Šimka. Všechny tyto zápasy sice skončily remízou, pro šestnáctou Mladou Boleslav je ale nyní každý bod důležitý.

Prosadit se bude těžké

Otázkou zůstává, co s Budínským? Třetímu nejlepšímu střelci loňského ročníku zrezla munice (v sedmnácti duelech se trefil pouze jednou), kvůli čemuž odehrál v posledních třech utkáních pouze osm minut a naposledy dokonce chyběl v zápasové nominaci. Vznikl nový ofenzivní trojlístek Zmrhal-Ladra-Malínský, na jehož vrcholu operuje Michal Škoda, na šanci číhají Skalák, Drchal nebo Dominik Mašek. Pro Budínského nebude jednoduché se prosadit a na lavičce je takového hráče škoda. Nabízejí se dvě možná řešení.

Hráč s číslem 23 by se mohl posunout více k defenzivě a vedle Ladislava Takácse, jenž by pomáhal obraně, plnit ofenzivnější úkoly. Ač Budínský není tím gólostrojem, jakým byl loni, jeho čísla ukazující úspěšnost přihrávek, driblinků, ale třeba i osobních soubojů zůstávají na velmi podobné úrovni jako v předešlé sezoně. Proti posunu Budínského v boleslavských řadách výrazně hovoří především nová akvizice z Dukly Praha Samuel Dancák. Dvaadvacetiletý fotbalista se po příchodu z druhé ligy okamžitě chopil příležitosti. Směrem dozadu působí jistě, zároveň dokáže výborně distribuovat přihrávky svým spoluhráčům. Slovenský středopolař se okamžitě stal favoritem jak mladoboleslavského vedení, tak fanoušků klubu.

Druhou možností je pro Budínského odchod. Tato varianta by mohla být důvodem, proč Jarolím Budínského úplně vynechal ze sobotní nominace – navíc má podle zákulisních informací povolení si nový klub hledat. Je možné, že osmadvacetiletého záložníka, který na podzim při absenci Marka Matějovského nastupoval s kapitánskou páskou, brzy uvidíme jinde.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama