Reklama
Loading...
Reklama

MŠK Žilina napriek ťažkým časom prežíva dobrú sezónu. V tabuľke sú na treťom mieste a napriek tomu, že majú najmladšie mužstvo v lige dokázali, že sa s nimi musí rátať. Nemalú zásluhu má na tom aj Ján Bernát. Stále len 20-ročný futbalista patrí k strojcom úspechu žilinského klubu. V rozhovore nám prezradil, ako zvládal neľahkú situáciu, ako vníma neúčasť fanúšikov na tribúnach, to ako to vidí s klubom do budúcna a aj to čo by chcel v tejto sezóne ešte dosiahnuť.

Ján veľmi nás teší, že si prijal tento rozhovor. Žilina sa momentálne stále drží na vysokých priečkach, napriek ťažkej situácii pred sezónou. Očakával si takéto dobré výkony, alebo si čakal aj niečo viac?

Situácia pred sezónou bola aká bola. Ešte v minulej sezóne v nadstavbe sme mali 5 zápasov, kde sme mali príležitosť sa zohrať. Už tam som videl, že naše mužstvo má potenciál, pretože sme odohrali dobré zápasy, aj proti silným súperom.

Naše postavenie je podľa môjho názoru veľmi dobré na prvú sezónu. Napriek tomu, že sme ako mužstvo museli začať od začiatku. Musím sa priznať, že som to trochu aj očakával. Ako som povedal, chalani majú veľkú kvalitu a aj v ďalšej sezóne by sme chceli napredovať a posunúť sa vyššie.

Ján Bernát
Žilina patří mezi týmy s nejmladší sestavou v Evropě / Zdroj: TASR

Žilina má najmladšie mužstvo v lige. Prisudzuješ aj tento faktor k  tomu, že výsledky boli niekedy nekonzistentné. Ako príklad môžeme uviesť zápas, kde Žilina prehrala so Zlatými Moravcami 1:4 a následne porazila po vynikajúcom výkone Dunajskú Stredu 4:0?

Určite áno. Naša výkonnosť najmä v  jesennej časti bola nestabilná. Zápasy vonku sme prehrávali aj s nižšie postavenými súpermi. Naopak doma sme dokázali poraziť každého. Dobrým príkladom je aj práve zápas s Dunajskou Stredou. Myslím si, že sa musíme zlepšiť práve v zápasoch vonku a takisto mať vyrovnanejšie výkony aby sme sa v  tabuľke posunuli a  vylepšili svoju pozíciu.

Ak sa pozrieme na výkony v  Európskej lige, tak tam prišlo, možno trochu skoré vypadnutie. Aké boli tvoje pocity po tejto udalosti. Pomohla takáto „facka“ k zlepšeniu výkonov, alebo to naopak zrazilo morálku tímu?

Po tomto zápase nastalo v  šatni veľké sklamanie. Samozrejme sme chceli postúpiť. Pre väčšinu hráčov to bola premiéra v súťaži a chceli sme si zahrať aj proti ďalším kvalitným súperom. Na druhú stranu, všetko zlé je na niečo dobré. Mohli sme sa sústrediť viac na ligu. Taktiež si myslím, že od tohto zápasu sme išli hore. Aj čo sa týka výkonov aj výsledkov.

Ak sa vrátime späť k  obdobiu, kedy bol klub v likvidácii. V tomto čase odišlo prakticky celé A-mužstvo a väčšina opôr. Ako si sa, ako mladý hráč vypriadaval s tlakom a s tým, že zodpovednosť prešla na teba a na ostatných mladých hráčov?

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetl jste polovinu rozhovoru s Jánem Bernátem. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 18.

Související články:

Reklama