Reklama
Loading...
Reklama

Jakub Pešek (27) zažil se Slova­nem Liberec úspěšnou sezonu v Evropské lize a nakoukl i do re­prezentačního výběru. A jak sám doufá, nominace se budou i na­dále opakovat. Neskutečně rych­lý fotbalista si to za své kvalitní výkony jistě zaslouží.

Začnu pro tebe velmi příjemným dota­zem. Co se ti vybaví při vyřčení sousloví Skotsko a Andrův stadion?

Pro mě zatím nejhezčí fotbalový zážitek. Myslím si, že se nám zápas povedl, i když jsme prohráli. Bojovali jsme, jak jen to šlo. Podařilo se mi vstřelit i můj první gól za re­prezentaci a ten řadím úplně nejvýš v do­savadní kariéře. A podpora fanoušků byla obrovská. Takže pro mě i velké zkušenosti.

Na to jsem se tě chtěl zeptat také. Zda prožitek z reprezentační premiéry nemáš trošku pokažený prohrou, ale vypadá to, že ne. Však ona prohra v konečném zúčto­vání nevadila, postup na šampionát se i tak povedl. Dal jsi branku, ale mohlo jich být i víc, že?

Ano, ještě jsem se dostal do jedné velké šance. Krásná přihrávku od Havlíka na vel­ké vápno, kdy jsem se snažil po zemi skóro­vat, ale gólman to bohužel vyrazil a násled- nou dorážku Standa Tecl neproměnil. To byla velká škoda, ale jak říkáš, postup kluci zvládli, za což jsem strašně rád!

Gól Peška proti Skotsku
Poslepovaná „covidová“ sestava české reprezentace slaví gól do sítě Skotska / Zdroj: Profimedia

Tato „covidová“ nominace nebyla pro tebe jedinou. Tvé výborné výkony ti zajistili dal­ší nominaci, tentokrát na kvalifikační zá­pasy o MS. Určitě si důvěry trenéra Šilha­vého vážíš…

Ano, byl jsem šťastný a i trochu překvape­ný, když přišla nominace znovu. Už to bylo něco jiného. První sraz byl strašně rychlý a byli tam kluci z ligy, tak jsme se znali. Tady jsem znal jen pár kluků, s kterými jsem prošel Spartou. Pro mě je to velká zkuše­nost a motivace do další práce. Udělám maximum, abych tam byl nastálo.

Zahrát si na Euru je určitě snem každého fotbalisty, u tebe to, jak říkáš, není jinak. Věříš si na finální nominaci a kteří hráči jsou pro tebe „konkurenti“ v boji o účast na šampionátu? A naopak, kteří hráči mají podle tebe místo „jisté“?

To by byl velký sen. V červnu mám i svat­bu, tak by to byla komplikace, ale Euro je Euro. Já se teď soustředím na svoje výko­ny a uvidíme, jestli nominace přijde. Určitě tam jsou kvalitní hráči. To jsem teď viděl na posledním srazu, je to velká konkurence. Jakub Jankto, Lukáš Masopust, Lukáš Pro­vod, Pavel Kadeřábek i Matěj Vydra tam nastupovali, a můžou i jiní. Česká repre­zentace má z čeho vybírat. Já udělám ma­ximum, abych ve finální nominaci byl.

Jakub Pešek proti Spartě
Pešek se proti Spartě vytáhnul se dvěma góly. Moc nechybělo a završil by hattrick. / Zdroj: Pavel Mazáč, Sport

Já bych ti to určitě moc přál. Nyní opus­tíme téma reprezentace. Patříš mezi nej­rychlejší hráče naší soutěže. Jsi přirozený sprintérský talent, nebo jsi v mládí více pi­loval atletickou průpravu?

Děkuju! Já si myslím, že to v sobě mám od malička. Vždy jsem byl nejmenší v týmu a moje rychlost mě zdobila všude. Ale stále se zlepšuji. Teď jsem si zrovna udělal v po­hárovém zápase s Plzni osobní rekord.

Povíš mi jeho přesnou hodnotu?

 

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetl jste polovinu rozhovoru s libereckým Boltem, Jakubem Peškem. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 24.

Související články:

Reklama