Reklama
Loading...
Reklama

Říkáte si, že dostat se z Mostu přes Plzeň a Slavii až do Lotyšska není reálné? Jakub Hora to dokázal a se svým týmem Riga FC vyhrál lotyšský titul už dvě kola před koncem.

Když Jakub Hora odcházel z hostování ve Slavii s titulem zpět do Teplic, nemohl snad ani pomyslet na to, že by další sezónu slavil znovu. Z Teplic si ho na hostování vytáhla lotyšská Riga FC a vše je hned jinak. Titul je doma. Dvě kola před koncem má totiž takový náskok, že titul už opravdu nepustí. I Hora se velkou měrou na vítězství podílel.

Pravda, nebyl nejlepším střelcem týmu, ale zato nahrávačem ano. Za Rigu odehrál 24 zápasů, vstřelil tři góly a k tomu dalších sedm připravil. To není vůbec špatná statistika a rozhodně se zde neztratil. Lotyšská liga je známá svou bojovností a houževnatostí, takže tento titul je opravdu zasloužený a Hora tak může slavit. Je před ním poslední zápas ligy a pak už jen bujaré oslavy.

Před 11 lety Jakub Hora začínal v Baníku Most a snad ani on si nepředstavoval takovou kariéru. Mít v kapse tituly s Plzní, Slavií či Rigou, to už je něco. Můžeme k tomu připočítat ještě český Superpohár s Plzní a máme zde velmi úspěšnou kariéru. Nikdy nebyl tím nejvýraznějším hráčem svého týmu, ale když nastoupil, dokázal odevzdat vše a bojoval srdcem po každý tým, ve kterém byl. Ať už to bylo po hostováních v Českých Budějovicích, Bohemians či ve Slavii, všude se snažil odevzdat  stoprocentní výkony.

Nejdelší část své kariéry, šest let, strávil Na Stínadlech, v Teplicích, kde na něj nemohou říct křivé slovo. Vypracoval se v oporu mužstva a velkou personu celého klubu a po takových výkonech, jaké předváděl se dalo čekat, že po něm někdo bude chtít sáhnout. Slavia si ho přivedla na hostování s opcí, ale to nakonec nevyšlo a tak se Hora stěhoval zpět do Teplic a odtud do Lotyšska.

Abych řekl pravdu, jeho hra se mi nejvíc líbila až v Teplicích. Zde sice předváděl nadstandardní výkony, ale na velký klub a pravidelné hraní v základní sestavě to zkrátka nebylo. Něco tomu chybělo. Možná i proto nevydržel v Plzni, ani ve Slavii. Co myslíte vy? Měl by Jakub Hora aktuálně na týmy, jakými jsou Plzeň, Slavia či Sparta?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama