Reklama
Loading...
Reklama

Česká nejvyšší soutěž by se mohla dočkat zajímavého zpestření. Jednání o překvapivé spolupráci totiž probíhají mezi Teplicemi a věhlasným Arsenalem, jehož hráči do 23 let by mohli hostovat právě na Stínadlech. Prozradil to v rozhovoru pro idnes.cz ředitel klubu Rudolf Řepka.

Sparta má ve druhé lize svůj B tým a Slavia partnerskou Vlašim. Ve Fortuna národní lize mají mladí hráči pražských S jistotu pravidelného herního vytížení pod dohledem svého kmenového klubu, a proto je pro zájemce z první ligy složitější získat je na hostování.

Teplice neuspěly ve snaze získat na hostování Václav Sejka a pokouší se vydat atraktivní cestou spolupráce s Arsenalem. Hostování by byla zdarma, český klub by hradil pouze část mzdy hráčů, mladíci londýnského velkoklubu by Teplicím měli pomoct a získávat zkušenosti v dospělém fotbale.

„Mám tam známé, kontakty, takže jsem je oslovil. Komunikovali jsme se šéfem tamní vyhlášené mládežnické akademie. Říkali: My nemáme žádný takový klub, kam bychom mohli pouštět hráče. Oni pro ně logicky hledají uplatnění a my zase hledáme posily“, vysvětlil Rudolf Řepka v rozhovoru pro idnes.cz

V létě proběhla jednání o hostování dvou hráčů Arsenalu v Teplicích. Dohoda sice padla, je ale možné, že pouze dočasně a v zimě se jednání obnoví. Aby bylo možné dlouhodobou spolupráci navázat, je nutné, aby hráči v lázeňském městě první ligu udrželi.

Jsou však 16. a jejich situace se ještě víc zkomplikovala po porážce 1:2 doma s přímým konkurentem v boji o udržení Pardubicemi, na které nyní ztrácí už šest bodů. Společnost na dně tabulky jim dělá pouze Karviná, která má rovněž pět bodů.

„Nemít nejvyšší soutěž, mládež z okolí by sem horkotěžko chodila. Celkově by sestupem utrpěla image klubu, zájem fanoušků, médií, sponzorů. Navíc jak je první liga fyzicky náročná soutěž, tak druhá nejvyšší soutěž zrovna tak. Velmi těžko se pak sestupující dostávají zpátky,“ řekl šéf Teplic Řepka.

U Teplic tradiční „nové koště dobře mete“ neplatí. Po příchodu trenéra Jiřího Jarošíka se místo očekávaného impulzu dostavila série šesti ligových porážek a vyřazení z poháru. Nový šéf lavičky na Stínadlech stále čeká na své první body v pozici hlavního prvoligového trenéra. V dalším kole na hřišti Slavie k nim povede velmi těžká cesta.

I přestože jsou Teplice u dna tabulky, tak se jim daří aspoň finančně. Podpora belgické sklářské firmy AGC, vlastníka klubu, by se totiž podle předpokladů měla vrátit na úroveň, na které byla před pandemii a rozpočet by měl činit 90 milionů včetně mládeže nebo údržby stadionu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama