Reklama
Loading...
Reklama

Když slávisté vycházeli na hřiště před začátkem 298. derby pražských “S”, byl jejich kapitán Jan Bořil jediným pamětníkem poslední porážky Slavie v tradičním zápase na jaře 2016. Sparťanům tehdy výhra pomohla k druhému místu a nasměrovala ji do boje o Ligu mistrů. Myšlenka na přerušení této série musela sparťany přepadnout již v minulých dnech. Často se probíraly absence důležitých hráčů Slavie i její nabitý program. Derby se dostalo mezi dvě bitvy se slavným Arsenalem a čekalo se, že Slavia bude některé hráče šetřit. Nicméně se konal opět scénář známý z posledních pěti let.

Před zápasem se dostavily spekulace o tom, které hráče ponechá Slavia na lavičce před čtvrteční odvetou s londýnským soupeřem. Jeden souboj se však každopádně napjatě očekával. Ve vzájemném duelu se měli utkat dva špílmachři věčných soupeřů. Tváři v tvář se sobě postavili sparťanský kapitán Bořek Dočkal a rumunský záložník Nicolae Stanciu. Tento souboj se skutečně uskutečnil. Nebyl sice příliš dlouhý a ani moc zajímavý, ale jeho výsledek řekl mnohé o současném rozdílu mezi oběma týmy.

Někdejší hráč Sparty a současný tvůrce slávistické hry Nicolae Stanciu opustil hřiště krátce po začátku prvního poločasu a celkem klidně přenechal své místo navrátilcovi Petru Ševčíkovi. Velmi tomu jistě napomohl i první gól Slavie na sklonku první půle z kopačky Tomáše Holeše. 

Nicolae Stanciu rozhodně v tomto zápase nepůsobil jako vládce hřiště, ale velkou roli zde také hrála i blížící se odveta čtvrtfinále Evropské ligy. Po jeho odchodu rostla faktická převaha Slavie a té v 81. minutě jí nasadil korunu Stanislav Tecl. Ten oslavil svůj pobyt na trávníku, který v poslední době nebyl příliš častým jevem. Stanciův odchod v danou chvíli nikdo příliš neřešil a samotný záložník už jistě přemýšlel o svém účinkování ve čtvrtečním zápase s “gunners”.

Bořek Dočkal opustil trávník až krátce po druhé slávistické brance a činil tak tedy ve stavu absolutní sparťanské bezradnosti z toho, že letenský tým na tři body v derby opět nedosáhne. Televizní záběr na Bořka Dočkala ve chvíli, kdy se již nacházel mezi náhradníky o mnohém vypovídal. Mnohé o jeho psychickém rozpoložení vlastně řekl už moment, kdy mu byla udělena žlutá karta. V té chvíli bylo jasné, že to nebude jeho zápas a i diváci u televizních obrazovek viděli, jak nevhodně pracuje jeho nervová soustava. Předčasné opuštění hrací plochy vlastně všechno završilo a pravděpodobně se znovu dostaví spekulace o tom, zda má záložník ještě Spartě co dát. 

Očekávaný souboj se vlastně fakticky vůbec neodehrál, ale i tak je jasný jeho vítěz. Nicolae Stanciu sice nepřidal další kousek do své letošní gólové sbírky, ale to nikdo ve Slavii patrně řešit nebude. Opět se jasně ukázal současný rozdíl mezi oběma pražskými “S”. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Nita zůstává ve službách Sparty
  • Slavia v problémech! Vypadl i Deli, zbývá jen Zima
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama