Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Zdroj fotografie: Getty Images
 
Zahraničí

Jadon Sancho v příští sezóně rudým ďáblem nebo nadále vestfálskou vosou? Toť otázka pro letní přestupové období

 

Anglický supertalent už delší dobu ukazuje své kvality v německém Dortmundu, kde v letošní sezóně vstřelil v 35 zápasech 17 branek a 19x byla jeho přihrávka gólová. Díky tomu si na Transfermarkt vysloužil hodnotu 117 miliónů eur.

Jeho kvalit a produktivity si všimli i zástupci evropských gigantů včetně Manchesteru United, který je veden jako největší kandidát na zisk 20 letého hráče. Údajně se už hráč s klubem dohodli na osobních podmínkách transferu. Ďáblům teď jen zbývá se domluvit na sumě s Borussií, která už avizovala, že nehodlá prodat svůj klenot levně. Pro Němce hraje fakt, že na rozdíl od Manchesteru United hrají Ligu mistrů.

Klub ze Signal Iduna Parku je si vědom zájmu o Sancha a nabízí mu novou vylepšenou smlouvu. Ta má být o rok delší a taky by si měl finančně polepšit. Ze 4 miliónů eur by měl pobírat 10 miliónů eur za sezónu. Zástupci žlutočerných věří, že i spolupráce s dalším supertalentem Erlingem Hålandem pomůže k tomu, aby bývalý hráč z akademie City se rozhodl pro setrvání v Německu. CEO BVB 09 Hans-Joachim Watzke k tomu řekl, že o žádné výhodné nabídky nemá zájem a že jeho klub nemusí nikoho prodávat pod cenou. K Sanchovi ještě řekl: „Podle mě nechce odejít. Myslím si, že má pocit, že tento klub má velkou budoucnost. Není to otázka peněz. Pro nás by bylo skvělé, kdyby zůstal. Máme dost peněz. Chceme tituly. Myslím si, že tým má větší potenciál s Jadonem než bez něj.“

Reklama