Reklama
Loading...
Reklama

Účes je něco, na co spousta profesionálních fotbalistů dbá. A anglický supertalent Jadon Sancho není výjimkou. Nechal si udělat účes. Na tom by nebylo nic špatného – v Německu kadeřnické salóny znovu otevřely, ale s pravidly, že zákazník i kadeřník musí nosit ochranné pomůcky. V tom je právě důvod finančního postihu – na snímcích, které lze najít na sociálních sítích a v médiích, je patrné, že hráč ani kadeřník roušky či štít nemají. Dvacetiletý Angličan se na Twitteru k tomu vyjádřil, když napsal: „Absolute Joke DFL! 🙅🏽‍♂️. Tento tweet později smazal. Za stejný přečin byl potrestán i jeho kolega Švýcar Manuel Akanji.

DFL (německá fotbalová liga) potvrdila tresty pro oba viníky bez toho, kolik pokuta činí. Krom Sancha s Akanjim, byli vyšetřováni další 4 hráči dortmundské Borussie, ale pro nedostatek důkazů (nebylo patrné porušení hygienických pravidel) trestáni nebudou. Ve svém stanovisku DFL uvedla, že není pochyb o tom, že profesionální fotbalisté si také musí stříhat vlasy, musí ale zároveň dodržovat všechny hygienické podmínky.

Jadon Sancho minule trestu unikl, když po svém gólu oslavil v podobě, že sundal dres, pod kterým měl triko s nápisem „Justice for George Floyd“. V zápase dostal žlutou kartu za sundaný dres a fotbalový svaz chtěl toto gesto vyšetřovat, ale k tomu nakonec nedošlo. Další hráči, kteří udělali stejné gesto solidarity, taktéž vyvázli. Pokutu dostal až za to, že se nechal ostříhat bez roušky.

Reklama