Reklama
Loading...
Reklama

Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 se FK Jablonec v čele s majitelem Miroslavem Peltou domluvil s hráči na snížení platů.

FK Jablonec tak přišel jako první český klub s takovým opatřením. Pomoci by to mělo v době, kdy se nehraje a řada sponzorů tak omezuje přísun financí do sportu. O jak velkou část platů hráči přijdou klub nezveřejnil.

„My sami hráči to vnímáme tak, že je potřeba klubu nějakým stylem pomoct. Každý se stará sám o sebe, ale musí koukat i na ostatní. Po domluvě s prezidentem jsme přišli s nějakým návrhem, když se teď nehraje a trénuje se individuálně, tak aby se zredukovaly naše finance. A tím bychom ulehčili trochu rozpočtu a fungování klubu. Určitě to každý vnímá tak, že bychom nechtěli, aby v Jablonci fotbal skončil nebo aby klub měl problémy kvůli tomu, že v uvozovkách „teď nehrajeme, ale bereme pořád peníze.“ Takhle celou situaci okomentoval kapitán týmu a bývalý reprezentant České republiky Tomáš Hübschman.

O snížení platů se pro klubové stránky FK Jablonec vyjádřil i mluvčí klubu Martin Bergman: „V tuto chvíli, kdy se nehraje liga a společnosti, které sponzorují sport a hlavně fotbal, mají své vlastní potíže, aby vůbec mohly nějakým způsobem fungovat, se výrazně omezil přísun financí do profesionálního sportu. Majitel klubu Miroslav Pelta jednal s hráči, aby se společně dohodli na úpravě stávajících platových nároků. Pro klub je důležité, že došli ke vzájemné shodě a klubu to v následujících měsících výrazně pomůže. Velmi si ceníme přístupu hráčů, kteří vnímají tuto situaci a snaží se klubu pomoct také touto formou,“

Ve světě už k takovému opatření po dohodě s hráči sáhlo několik klubů. Jedním z klubu je Bayer Mnichov, kde se hráči vzdali pětiny svých platů.

Reklama