Reklama
Loading...
Reklama

Před měsícem se stal Roman Potočný v Baníku Ostrava momentálně nepotřebným a jeho momentální chlebodárce ho vyslal absolvovat fotbalový restart. Přijal novou ligovou výzvu a dostal za úkol pomoci Zlínu do klidnějších vod ligové tabulky. Během svých dosavadních ligových let se z něj stal velký fotbalový cestovatel. V rámci první a druhé ligy oblékl dresy již šesti klubů a na kontě má také krátké fotbalové epizody v Roudnici nad Labem a Brozanech. Jeho ligové putování podle všeho ještě není u konce.

Po úspěšném účinkování v Liberci měl pro něj velkou výzvu znamenat Baník Ostrava s ambicemi na evropské poháry. Roman Potočný do Ostravy zamířil na začátku roku 2020 a o svém novém angažmá mluvil jako o kroku vpřed. Spoluhráči i fanoušci však zatím byli především na podzim tohoto ročníku svědky jistého kulhání. Na první gól čekal až do června. Každého hráče Baníku potěší,  když padne do sítě nenáviděného sparťanského rivala, ale bohužel jím však nepomohl k bodovému zisku.

Smutek přinesl gólem také týmům Českých Budějovic, Příbrami a Slovácka, ale s touto bilancí se dostavuje jistá skepse. Forma Romana Potočného byla vlastně přímo úměrná formě Baníku Ostrava, o níž už bylo řečeno mnohé. Hostování ofenzivního záložníka ve Zlíně se tak jevilo pro všechny jako nejlepší možné řešení. Do rodiště Tomáše Bati se vydal na začátku února, přičemž zde má zůstat do konce sezony.  

V údolí řeky Dřevnice zatím prožívá podařený restart. Ve Zlíně je jen něco málo přes měsíc, ale už má na svém kontě šest ligových zápasů. Pomohl navíc gólem k domácímu vítězství nad Českými Budějovicemi a proměněnou penaltou rozhodl o vítězství na půdě Sigmy Olomouc. Podílel se tak na zlepšené formě “ševců” a na zlínské Letné tak nebudeme patrně sledovat boj o holé ligové přežití, což se na podzim jevilo jako jeden z možných scénářů tohoto ligového ročníku.

Díky posledním výkonům jistě výrazně stouplo i sebevědomí Romana Potočného a to může představovat dobrou zprávu i pro Baník Ostrava. Ten půjde do příští sezony opět s cílem jistého herního progresu, který zatím nedokázal splnit. Jeho smlouva v Ostravě platí až do roku 2023 a všichni zde doufají, že na stadionu ve Vítkovicích ještě neřekl poslední slovo.     

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Zlínská výzva pro Romana Potočného
  • Baník musí věřit v silnější povzbuzení
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama