Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko sa môže radovať. Tretí krát v rade si zahrá na Majstrovstvách Európy. Po víťazstve nad Islandom, je to už jasné a postup je spečatený v predstihu. Slováci nemajú v obľube zápasy na domácom ihrisku, ktoré môžu zabezpečiť postup. Pri kvalifikácii na tento turnaj v roku 2016 neuspeli na domácej pôde v súboji s Bieloruskom. Pri jedinej účasti na Majstrovstvách Sveta zasa prišla porážka so Slovinskom na domácej pôde. Podobná situácia mohla nastať aj pri súboji s Islandom, ale Slovensko niečo také nedopustilo.

Úvod zápasu sa neniesol v dobrom svetle. Šance pre domáce mužstvo síce prichádzali, no finálna fáza výrazne zaostávala. Potom čo sa Island dostal do vedenia to začalo vyzerať ešte horšie. Súper sa zatiahol so všetkými hráčmi na svoju polovicu a zdalo sa, že to bude bezduché dobíjanie obranného valu. Naše mužstvo však z toho dostali štandardné situácie. Po rohovom kope sa presadil najskúsenejší hráč Kucka a po penalte Ondrej Duda. To všetko ešte do polčasu.

Island sa prejavoval najmä dobrou defenzívou a tak bolo jasné, že zmena systému na útočný bude veľmi náročná. A to sa aj potvrdilo. Ďalšie dva góly pridal Haraslín v krátkom slede a bolo jasné, že sa môže oslavovať postup na európsky šampionát. Súper síce dokázal ešte znížiť, no na tejto skutočnosti to nič nezmenilo. Slováci sa teda na záverečný turnaj kvalifikujú z druhého miesta.

Slovensko získalo postup, niektorí hráči renomé

Je štandardom, že každá nominácia prinesie množstvo otázok smerom ku konkrétnym hráčom. Často sa spomínalo meno Juraja Kucku. Verejnosť spochybňovala jeho prínos k reprezentácii vzhľadom k jeho vysokému veku. Zápas s Islandom však ukázal, že najskúsenejší hráč v tíme má stále reprezentácii čo ponúknuť. Mimo gólu dominoval a vyhrával súboje v strede poľa. Haraslín zasa potvrdil fantastickú formu z pražskej Sparty. Predtým, než bol vystriedaný pridal dva poisťovacie góly. Takisto často kritizovaný Gyömbér fantasticky nahradil vykartovaného Pekaríka na pravej strane obrany. Tréner Calzona, o ktorom sa na začiatku pochybovalo odpovedal najlepším možným spôsobom. Dostal reprezentáciu na EURO 2024. Postup by však mal byť len začiatkom. Dôležité taktiež bude samotné predstavenie na finálovom turnaji.

Reklama