Reklama
Loading...
Reklama

V českých médiích se začaly objevovat spekulace o jednom zajímavém slávistickém příchodu, jež by mohl budit výrazné emoce. Mistrovská Slavia prý touží po příchodu někdejšího záložníka Plzně Patrika Hrošovského. Dává či nedává případný přestup logiku? Jedná se o výběr ideální posily pro boj o účast v Lize mistrů či chce Slavia pouze Plzni ukázat svou sílu a fakt, že ona má nyní při přestupu do české nejvyšší soutěže pozici první volby.

 

Slovenský záložník ukázal během svého plzeňského angažmá obrovskou vůli. O své místo musel nejprve bojovat na hostováních v Sokolově či Ústí nad Labem. Do sestavy Plzně se poprvé dostal v roce 2014, kdy ho na soupisku dosadil trenér Dušan Uhrin mladší. Někdejší hráč Baníku Prievidza či Sparty Trenčín se postupně stával jednou z hlavních plzeňských opor. Na západě Čech slavil tři mistrovské tituly a jeden Superpohár. Bylo jen otázkou času, kdy dostane nabídku ze zahraničí.

Ta nakonec přišla z belgického Genku a Patrik Hrošovský se tam vydal na podzim 2019 a Plzeň za tento přestup měla obdržet zhruba 6 milionů eur. I díky vnějším okolnostem však zatím v Belgii očekávání dosud nenaplnil a nyní se velmi hlasitě mluví o jeho návratu do České republiky. Tentokrát se však neskloňuje jméno Viktoria Plzeň, ale jeho zaměstnavatelem by se v tomto případě měla stát pražská Slavia, jíž čeká boj o účast v Lize mistrů. Odhodlají se obě strany zariskovat.

Musíme si uvědomit, že sezona se již rozehrála a vzhledem ke zkrácené letní přípravě nelze očekávat od trenérů přílišné experimentování. Tým Jindřicha Trpišovského má před sebou boje o účast v Lize mistrů a předpokládám, že přednost dostanou ve většině případů nějaký způsobem osvědčení hráči. Osoba slávistického trenéra má být jedním z důvodů, proč má Slavia nyní u Patrika Hrošovského přednost. Jak se však říká, historie je učitelkou života a já bych se rozpomněl na jednu takovou přestupovou kauzu ve Spartě.

Vraťme se v tomto případě do roku 2015, kdy přicházel někdejší reprezentant Petr Jiráček z německého angažmá do Sparty. Bundesligový Hamburg se ho chtěl co nejrychleji zbavit, jeho vztahy s Plzní ochladli a jeho angažmá na Letné vlastně nic nebránilo. Čtyřletá smlouva v jeho tehdejším věku naznačovala, že by ve Spartě toužil svou kariéru v klidu ukončit a zapomenout na německý debakl. Všichni dnes víme, jak příběh smutně pokračoval hostováním v Jablonci a nyní hráč, jehož kdysi přirovnávalali k Pavlu Nedvědovi působí ve Zlíně. Jedna nadějná kariéra vyšuměla do ztracena a jedná o jisté varování pro jeho následovníky. 

Představitelé Genku podle všeho nebudou Patriku Hrošovskému bránit v odchodu a vzhledem k jeho současnému hernímu vytížení by se jednalo pro obě strany pro jisté vysvobození. Slovenský záložník by začínal v podstatě od nuly a jednalo by se o jistou zkoušku pro něj i pro trenéra Trpišovského. Ten by dostal speciální úkol zapracovat do týmu hráče, jež v poslední době pouze trpěl na lavičce náhradníků, nacházel se ve zlaté kleci a teď by měl ambice zahrát si se Slavií Ligu mistrů. 

Ve Slavii panuje v současné době v záloze velká konkurence a jedná se o její výkladní skříň. Jména jako Lukáš Masopust či Nicolae Stanciu skloňují manažeři i na západ od českých hranic. Vzhledem k mimořádné situaci zůstává přestupové okno v Evropě déle otevřené, ale jak jsem již psal nejedná se o spouštěč velkých přestupových manévrů. Pokud by se tedy přestup Patrika Hrošovského nakonec opravdu uskutečnil, může se dostat pod větší drobnohled novinářů a fanoušků, kteří neměli tolik objektů ke sledování jako v minulých přestupových obdobích. Standardní pozicí Patrika Hrošovského na hřišti je “číslo šest”. I na tento zdánlivě jasný post však dokáže mít trenér Trpišovský zvláštní nároky. Slávistického lodivoda jistě těší to, že si chce ex- plzeňský záložník zahrát pod jeho vedením, ale kvůli jednomu jménu nesmí svou koncepci zcela nabourat. Šít horkou jehlou nikdo dobře neumí a opakování “scénáře Jiráček” si jistě nikdo nepřeje.

Související články:

  • Zbytečné čekání na předem jistý výsledek
  • Čeká nás jeden zajímavý duel
  • Reklama