Reklama
Loading...
Reklama

Martin Regáli dlhodobo potvrdzoval svoje kvality v drese Ružomberka. Aj vďaka jeho gólom sa klub z Liptova dokázal v uplynulej sezóne umiestniť na skvelom druhom mieste za dominantným Slovanom Bratislava. Jeho forma nezostala bez povšimnutia a o jeho služby prejavil záujem klub z Belgicka. Kv Kortrijk bude novým zamestnávateľom slovenského reprezentanta, od ktorého si určite bude sľubovať pomoc v boji o záchranu.

Ofenzívny hráč je už tretiu sezónu za sebou lídrom Ružomberka v góloch. V aktuálnej sezóne sa presadil sedemkrát, čo znamená že je strelcom tretiny všetkých gólov svojho tímu, ku ktorým pridal aj dve asistencie. Čo sa týka predchádzajúcich dvoch sezón, v nich sa gólovo presadil 10, respektíve 11-krát. V oboch týchto ročníkoch bol najlepším strelcom svojho klubu. Tieto výkony neprehliadol ani národný tím, kde si Regáli pripísal už štyri štarty.

Regáli ako posila do boja o záchranu, možno aj niečo viac

Kv Kotrijk sa aktuálne nachádza na zostupovej 16. priečke, hoci v poslednom kole si vylepšil náladu potom, čo porazil vedúci Genk. Primárnym cieľom bude samozrejme postarať sa, aby klub nezostúpil. Belgická liga však funguje takým spôsobom, že dokonca aj ôsmy tím tabuľky sa dostane do baráže o európske poháre. Mimo záchrany, teda bude určite záujem sa aspoň priblížiť tejto priečke. Aktuálne na ňu strácajú 11 bodov.

Angažovanie ofenzívneho hráča je v tomto prípade úplne logické. Ešte dôležitejší je ale fakt, že Regáli posilnil klub, ktorý počas 18 zápasov skóroval len v 15 prípadoch a je v tomto ohľade úplne najhorším mužstvom najvyššej belgickej súťaže. Nakoľko slovenský ofenzívny hráč patril v svojom doterajšom klube medzi lídrov ofenzívy, je jasný prísľub zlepšenia tejto štatistiky.

Šanca na veľký posun v kariére

Vo veku 29 rokov sa môže jednať o pomerne neskorý presun do zahraničia. No je nutné si uvedomiť, že každý hráč má svoj ideálny futbalový vek, v trochu inom čase. Regáli sa dostal do reprezentácie len nedávno, no podobný bol aj v minulosti prípad Viktora Pečovského, ktorý sa takisto do národného tímu presunul v neskoršom čase, ale stal sa jeho dôležitou súčasťou. Práve v útoku, našu reprezentáciu tlačí topánka, čo môže zvýšiť šance, ktoré má Regáli na trvalé usadenie v národnom tíme.

Pomôcť by mal aj fakt, že belgická liga patrí medzi tie populárnejšie. Vo svojom novom tíme podpísal zmluvu do konca budúcej sezóny, ale jej súčasťou je aj následná opcia na ďalšie dva roky. Keďže slovenský útočník práve zažíva svoje najlepšie kariérne roky, môže vďaka novému pôsobisku túto skutočnosť ešte vylepšiť. V drese Ružomberka odohral 97 zápasov a v najvyššej slovenskej súťaži vsietil 30 gólov.

Reklama