Reklama
Loading...
Reklama

Jakoby doteď nebylo v Glasgow vzruchu dost. Pět hráčů skotských Rangers FC porušilo opatření proti šíření koronaviru a vyšli si na večírek. Hříšníci vyfasovali od svazu trest na čtyři zápasy. Vedení mistrovského celku se to zdálo přehnané a tak se proti rozhodnutí odvolalo.

Incident pochází z února, když se útočník Dapo Mebude, záložník Bongani Zungu, obránci Nathan Patterson a Calvin Basseya a brankář Brian Kinnear vydali společně na večírek, přestože to vládní opatření zakazovala.

Samotné vedení klubu již tehdy hráče pokutovalo. Teď se ale do celé záležitosti vložil skotský fotbalový svaz a pětici hráčů pozastavil činnost na čtyři utkání s tím, že na další dvě mají trest s podmínkou do konce sezóny.

Funkcionářům Rangers přijde tento trest až příliš přísný a rozhodl se tak proti verdiktu odvolat. K finálnímu rozhodnutí a přešetření celé situace by mělo přijít v nejbližších dnech.

Tak či tak to trenéru Stevenu Gerrardovi vlasy ježit nemusí. Jeho svěřenci vyhráli skotskou ligu již v předstihu, z evropských pohárů je vyřadila pražská Slavia a probíhající sezónu tak už jen dohrávají.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama