Reklama
Loading...
Reklama

Pokud dnes někdo čekal urputnou a nezáživnou bitvu, musel být průběhem utkání, zejména tedy ve druhém poločase, mezi Votroky a Klokany poměrně překvapen. Šance střídala šanci a celkově se na těžkém terénu hrálo zajímavé utkání s pořádnou zápletkou.

Na Hradecký stadion čekali fandové z krajského města mnoho let, a přes problémy při stavbě stadionu, se Hradci podařilo minulý rok v září stadion otevřít. Že se z krásné Malšovické arény body moc nevozí, potvrzuje fakt, že před jarním startem Votroci na svém stadionu získali plných 70% všech bodů. 

7712, to je průměr diváků v nové aréně, čtvrtá nejvyšší návštěvnost aktuálního ročníku. Čekalo nás podle všeho bouřlivé utkání.  Nakonec tedy přišlo fandů poněkud méně, avšak návštěva přesahující šest tisíc je velmi slušná.

Hrozivý začátek, krásný gól

Začátek mače se však nesl v jiném, než obvyklém módu. Pokud bychom nevěděli, že jsme na Hradeckém stadionu, zdálo by se, že domácími jsou pražští Bohemians.

Klokani vypadali na začátku první půle fotbalověji, nicméně po 25 minutách utkání byl ukazatel střel na bránu vyrovnaný: 1:1. To nesvědčí o kvalitní ofenzivě ani u jednoho týmu. Na rozdíl od přípravy se opět Bohemce nedaří střílet branky v ligovém zápase. Již 250 minut nedali gól.

Skoro celý první poločas vypadali Votroci, že formu z posledního přípravného zápasu, kde dokonce porazili Šachtar Doněck, a celkem povedené celé zimní přípravy, nechali v šatně. Impotence Hradeckých byla fatální, a pokud už se dostanou na útočnou polovinu, je to pouze po vápno. 

Fotbalovosti bránil zcela jistě i velmi nekvalitní terén, který byl po celotýdenním vydatném dešti opravdu žalostný. Především v šestnáctkách a kolem nich víc než trávník připomínala plocha oraniště. Série nepřesností obou týmů vedla pouze k pokusům o útoky, ztrátám a následným protiútokům. Avšak vše pouze mezi vápny, případně nepřesnými střeleckými pokusy.

Jako blesk z čistého nebe přišla se začínající 32. minutou standardní situace Hradeckých, po které se nádherně prosadil Čihák. Často to tak je, a i teď se potvrdilo známé, že po brance se inkasující tým trochu sesype. A tak bylo k vidění až směšně působící Bohemians, zahrávající standardní situaci takovým způsobem, že nedocházelo ani k ohrožení branky. Třetinu gólů dala Bohemka na podzim ze standardních situací. Nicméně za 19. odehraných kol jich nastřílela pouze 15, což jí řadí mezi tři nejhorší útoky F:L. Hradec navíc své útočné aktivity omezil povětšinou na odkopy, a zbytek poločasu tak nebyl moc pohledný.

Jak je důležité míti Shejbala

Druhá půle začala v režii Hradce. Bohemka, jako by na hřiště ani nepřišla. Postupně se sice do zápasu dostala, a s postupujícím časem začala Hradec lehce přehrávat. Co je to však platné, kdy gól ne a ne vstřelit. Že může být ještě hůř, o tom svědčil druhý gól Hradce. Po opravdu dlouhé době se trefil Vašulín. Zatím Hradeckým, mimo začátku vycházelo vše, a nadšení domácích fandů bylo až hmatatelné. Trenér hostů, Jaroslav Veselý v zimní pauze avizoval, že jeho týmu prostě chybí střelec. Více než 300 minut bez gólu, takhle se body moc získávat nedají. Jak je důležité míti v týmu Shejbala, o tom se Bohemka přesvědčila kolem 80. minuty zápasu. Ne jednou, ale hned dvakrát během tří minut nekompromisně zavěsil. 

Mužem zápasu se dle mého stal na straně Hradeckých Čmelík, který svými centry jak levou, tak pravou nohou dělal Bohemce opravdu problémy. Z jeho přihrávek padl jak první, tak druhý gól. Na druhé pak jednoznačně Jan Shejbal.

Rozdíl oproti podzimnímu zápasu dnešních soupeřů je remíza 2:2 (na podzim Bohemka vyhrála 2:1). Potěšitelný je fakt, že dnes se hrálo čistěji – 11 žlutých v posledním střetnutí, oproti dnešním 6. Méně musí Hradecké těšit, že body doma moc neztrácejí, ale poslední dobou je sbírají jen za remízy.

Reklama