Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co se rozjela jarní část české nejvyšší fotbalové soutěže, se probere ze zimního spánku i Fortuna národní liga, v níž bude fanoušky samozřejmě nejvíce zajímat boj o postup o patro výš mezi domácí fotbalovou elitu. Zde je největším favoritem Hradec Králové. Ten má možná jako jediný z týmů jasně daný cíl v podobě postupu mezi domácí elitu. Hráči a trenéři Líšně či Chrudimi na začátku sezony patrně neměli přílišné myšlenky na nejvyšší soutěž a z nynější pozice mohou být i trochu překvapeni.

Hradecké ambice potvrzuje také zvýšená aktivita na zimním přestupovém trhu. Na východ Čech zamířil brankář Michal Reichl ze Sigmy Olomouc a na testu uspěl také černohorský záložník Miloš Vučič, jenž je schopen odvést cenné služby i na postu obránce. Ten se chce vrátit do fotbalového kolotoče po půlroce bez angažmá a úspěšný týdenní test v Hradci Králové vedl ke splnění tohoto přání. Pokud by jeho nový zaměstnavatel dosáhl na svůj cíl, jednalo by se o velké sportovní posílení i u samotného hráče. Pětadvacetiletý Černohorec podepsal smlouvu na půl roku s opcí a chce královéhradeckým trenérům dát důvod k jejímu uplatnění.

Stejná situace nastává i u dosud poslední posily nesoucí status “exotická”. Na soupisku “Votroků” se totiž dostal Seun Egbewole. Devatenáctiletý hráč pocházející z Nigérie rovněž přesvědčil trenéry na krátkém testu o svých kvalitách a tisíce kilometrů od rodné země na něj čeká první velká výzva v dospělém fotbale. Zimní Evropa bojující s koronavirem pro něj musela být velkým šokem ve všech směrech, ale na soutoku Labe a Orlice věří ve schopnost rychlé aklimatizace. 

Tento útočník zatím sbíral zkušenosti pouze ve své rodné zemi na březích Guinejského zálivu a věnovali se mu trenéři na tamní akademii v největším nigerijském městě Lagosu. Podle všeho nebyl Hradec Králové jediným pozorovatelem ze Starého kontinentu a tento fakt ukazuje jistý potenciál. O tom mluví i sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou a všichni doufají, že jeho slova padnou na úrodnou půdu.

Seun Egbewole má ještě více než dva týdny na nutnou aklimatizaci, neboť taková doba ještě zbývá do prvního soutěžního zápasu jarní části Fortuna národní ligy. V tomto zápase však může podstoupit jistý křest ohněm. Uskuteční se totiž souboj prvních dvou týmů druholigové tabulky. Jedná se sice o sousedy v tabulce, ale asi nikdo nepochybuje o hradecké úloze favorita. 

“Votroci” zde mají za úkol potvrdit směřování do první ligy a nigerijský talent bude jistě chtít dokázat své schopnosti vedoucí k usazení v evropském fotbalovém prostředí na delší čas. Ocitnout se v něm totiž představuje hlavní cíl většiny afrických fotbalistů. V poslední době najdeme v rámci české nejvyšší soutěže několik povedených afrických transferů. Třeba se blíží další.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Přichází výzva, kterou Michal Reichl potřeboval
  • Baníkovské duo míří na rozehrání do Třince
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama