Reklama
Loading...
Reklama
Zima a Dorley
FOTO: SK Slavia Praha
Český fotbal

Hráči na hostování už proti Slavii nemohou nastoupit

Na začátku letošního ročníku české nejvyšší soutěže se Slavia rozhodla, že proti ní budou moci nastupovat hráči na hostování. Nyní však celek z Edenu obrátil. Do zápasů proti pražskému klubu už tito fotbalisté nemohou zasáhnout.

V létě Slavia učinila přelomové rozhodnutí ohledně povolení nastoupit hráčům na hostování proti svému mateřskému týmu. Hlavním důvodem byla přítomnost několika pražských fotbalistů v Liberci. V předešlé sezoně totiž severočeský klub musel proti sešívaným odehrát zápasy ve značně oslabené sestavě, a měl tak minimální šance na bodový zisk.

Nyní však Slavia otočila a do zápasů proti sešívaným už hráči na hostování zasáhnout nemohou. Na svých webových stánkách uvedla, že se jednalo o negativní zkušenost. K nynějšímu rozhodnutí přispělo zejména utkání 11. kola první ligy proti Liberci, ve kterém pražský celek zvítězil 3:0. Toto střetnutí bylo dle týmu z pražského Edenu zbytečně vyhecované.

„Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie,“ vysvětlila Slavia v prohlášení na svém webu.

Sešívané zklamalo, že se v létě stejně nerozhodly také další týmy české nejvyšší ligy. Rovněž podotkli, že na severu Čech již nehostuje tolik hráčů jako na začátku sezony. Nyní se v libereckém týmu nacházejí obránci Jakub Jugas, Mohamed Tijani, Ondřej Karafiát, a také aktuálně zraněný útočník Jan Matoušek.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama