Reklama
Loading...
Reklama

Na začátku letošního ročníku české nejvyšší soutěže se Slavia rozhodla, že proti ní budou moci nastupovat hráči na hostování. Nyní však celek z Edenu obrátil. Do zápasů proti pražskému klubu už tito fotbalisté nemohou zasáhnout.

V létě Slavia učinila přelomové rozhodnutí ohledně povolení nastoupit hráčům na hostování proti svému mateřskému týmu. Hlavním důvodem byla přítomnost několika pražských fotbalistů v Liberci. V předešlé sezoně totiž severočeský klub musel proti sešívaným odehrát zápasy ve značně oslabené sestavě, a měl tak minimální šance na bodový zisk.

Nyní však Slavia otočila a do zápasů proti sešívaným už hráči na hostování zasáhnout nemohou. Na svých webových stánkách uvedla, že se jednalo o negativní zkušenost. K nynějšímu rozhodnutí přispělo zejména utkání 11. kola první ligy proti Liberci, ve kterém pražský celek zvítězil 3:0. Toto střetnutí bylo dle týmu z pražského Edenu zbytečně vyhecované.

„Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie,“ vysvětlila Slavia v prohlášení na svém webu.

Sešívané zklamalo, že se v létě stejně nerozhodly také další týmy české nejvyšší ligy. Rovněž podotkli, že na severu Čech již nehostuje tolik hráčů jako na začátku sezony. Nyní se v libereckém týmu nacházejí obránci Jakub Jugas, Mohamed Tijani, Ondřej Karafiát, a také aktuálně zraněný útočník Jan Matoušek.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama