Reklama
Loading...
Reklama

Slavia zvládla vítězně zápas s Plzní a již tři kola před koncem nadstavbové části získala dostatečný bodový náskok, který ji zajistil prvenství. Rozhodující branku, a také jedinou, v zápase vstřelil Petr Ševčík.

Hvizd hlavního sudího, jenž ukončil souboj prvního s druhým, rozpoutal v Edenu, ale hlavně před stadionem bouřlivé oslavy. Domácí tak obhájili titul. Navíc to byl jubilejní dvacátý, jenž Slavii posunul do mistrovské části Ligy mistrů, Viktoriáni si zahrají tu nemistrovskou.

Vršovický klub po podzimní části měl solidní náskok, který začala pomalu Plzeň ukrajovat. Odchod Tomáše Součka do anglické Premier League, s výkony týmu silně otřásl a trenér Trpišovský musel najít způsob, aby se s tím jeho svěřenci srovnali.

Krom nové posily West Ham United, která zatím u Kladivářů hostuje a její návrat zpět do Prahy je nejistý, opustilo kádr několik zkušených hráčů a lídrů. Tuto sezonu si červenobílý museli zvyknout na absencí hráčů jako Alex Král, Jaromír Zmrhal, obraného dua Deli-Ngadeu nebo Pepi Hušbauera s Milanem Škodou. Do toho přišli zranění, které postavili mimo hru Davida Hovorku či Petera Olayinku.

Dříve nedostižní sešívaný tryskáč, začal váznout. Dlouho vše vypadalo dokonale. Jak cesta Evropou tak v lize. Avšak na povrch prosakovali různé zvěsti o neshodách v kabině, ale i ve vedení. Přišla herní krize. V náročném pokoravirovém programu, který českým fanouškům představil náročný anglický systém zápasů, se s tím Tvrdíkovi hoši nakonec vcelku solidně srovnali. Dokráčeli k obhajobě titulu, a to zaslouženě.

 

 

Ale co dál?  Opět můžeme čekat enormní zájem o slávistické hráče. Aktuálně se jedná o nové smlouvě mladého obránce Davida Zimy, jehož kontrakt platí do konce června. Devatenáctiletý mladík svými solidními výkony v defenzívě přesvědčil a byl by hřích ho v klubu neudržet.  Ale dál si musí slávistické vedení pohlídat služby i u dalších hráčů základní sestavy, kteří mají zajištěno setrvání na Edenu pouze na další rok. Hlavně Bořila s Coufalem, ale také Tecla či Frydrycha.

Zajisté, v tento moment budou chtít slávisté dovršit mistrovský hattrick, potažmo triple na domácí scéně. Měli by poskládat širší kádr tak, aby byl schopný hrát na dvou scénách.  Co se týče evropských bojů, dá se očekávat, že soupeři už rozhodně pražský klub nepodcení a budou ho brát za rovnocenného soupeře.

A co domácí luhy a háje? Jak ukázal konec naší nejvyšší soutěže, své poslední slovo neřekla Gulova Plzeň či znovuzrozená Kotalova Sparta. Ještě neskončil aktuální ročník, ale ten následující již klepe na dveře. Než se nadějeme, tak tu po krátké pauze máme znovu boje o přední příčky. A obhajoba slavistického titulu by nemusela být už tak suverénní.

Související články:

Reklama