Michael Krmenčík se za PAOK Soluň znovu trefil. Ve středu uzavřel brankou na 5:2 skóre prvního zápasu čtvrtfinále řeckého poháru proti celku Lamia a před odvetou vylepšil pozici svého klubu. Český reprezentant v dresu řeckého celku skóroval v deseti utkáních pětkrát.

Nutné je zmínit, že ani jednou neodehrál celých 90 minut. Ve třech z deseti zápasů dokonce ani půl hodiny. Na jednu branku tak Krmenčík potřebuje necelých 108 minut. Ukazuje, že je schopný udeřit i jako střídající hráč, což se může hodit i reprezentaci.

„PAOK o mě měl zájem už před rokem, když jsem přestupoval do Brugg. Plzeň si asi představovala od Soluně vyšší částku, tak jsem nakonec šel do Belgie.“

Řecké lize dominuje Olympiakos Pireus a na další kluby zbývá pouze boj o druhé místo. To momentálně dva body před třetím PAOKEM drží městský rival Aris Soluň. Šanci na trofej má Krmenčík díky poháru, ve kterém je po výhře 5:2 jednou nohou v semifinále.

PAOK mistra české a belgické ligy získal pouze na hostování bez opce. Po povedeném úvodu angažmá v Soluni se už však začalo spekulovalo o možnosti přestupu.

Upevnění pozice v národním týmu

Jednoznačnou jedničkou na hrotu české reprezentace je Patrik Schick. Za útočníka Leverkusenu ovšem chybí adekvátní alternativa a boj o další místa v útoku reprezentace je tak otevřený. Chvíli už to vypadalo, že se role stabilní dvojky ujme Adam Hložek. Mladík ze Sparty se ale dlouhodobě zranil.

Krmenčík byl do národního týmu nominován i v době, kdy se v Bruggách na hřiště dostával minimálně, což svědčí o tom, že si v reprezentaci vybudoval stabilní pozici a trenéři mu věří. To by se ale nejspíš změnilo v případě, že by bývalý hráč Viktorie Plzeň, Baníku Ostrava nebo Dukly Praha v Belgii proseděl i celé jaro.

Pozice hráče, kterému by takovou dobu chyběla herní praxe by výrazněji oslábla, což by ohrozilo i jeho účast na EURU. Při udržení střelecké formy však není pochyb o tom, že se rodák z Kraslice může těšit na svůj první velký turnaj s reprezentací.