Reklama
Loading...
Reklama

Pohárové příčky stále neznamená, že máte místo v týmu jisté. O tom se přesvědčil 47 letý Nizozemec Alfred Schreuder, který přišel před sezónou z Ajaxu, aby pokračoval v tom, co nastolil Nagelsmann a nedařilo se mu nejhůř. Hoffenheim se momentálně nachází na 7. příčce Bundesligy, které stále vedou do Evropské ligy. Vedení a trenér měli totiž rozdílné představy o tom, kam se bude směřovat kádr TSG. Na základě ústní dohody se domluvili, že Schreuder s okamžitou platností skončí.

K tomu se vyjádřil i sportovní ředitel klubu Alexander Rosen: „Neshodli jsme se na klíčových detailech, takže další spolupráce by tak neměla smysl.“ Taky bývalý asistent Nagelsmanna Schreuder k tomu řekl své: „Bohužel, nemohli jsme se shodnout na společné cestě, kam Hoffenheim v budoucnu ubírat. Není neobvyklé, že máte rozdílné názory v profesním životě, takže musíte být upřímní a přijmout ty správné rozhodnutí.“

Tým okolo Kadeřábka a spol. měl po převzetí Schreudera problém najít ideální formu, když vyhráli pouze jeden ligový zápas z úvodních šesti. Až říjnová výhra proti mnichovskému Bayernu započala to, že začali stoupat tabulkou. Aktuálně mají před sebou 4 zápasy (RB Lipsko, Augsburg, Union Berlín a Borussia Dortmund). V těchto zápasech budou německý klub vést současní členové realizačního týmu Matthias Kaltenbach, Michael Rechner a Timo Gross. Na šestý Wolfsburg ztrácejí pouhé dva body. 

Reklama