Reklama
Loading...
Reklama

Cíle některých týmu pro novou ligovou sezonu jsme již rozebírali. Slavia nebere nic jiného než titul a hlavními pronásledovateli chtějí být opět Sparta a Viktoria Plzeň. Pořádný herní progres bude chtít konečně zaznamenat ostravský Baník. Slovo záchrana zase skloňují především v Pardubicích či Příbrami. Pak tu však máme tým, jehož další směřování nám není příliš jasné. Jak to bude dál s tradičním klubem Sigma Olomouc?

 

V hanácké metropoli jsou nyní rádi za stabilizaci sportovní situace a minulostí se stalo přecházení mezi první a druhou ligou. V nejvyšší soutěži se nyní nachází ve zlatém středu tabulky, přičemž to zatím nevypadá, že by si tyčila vyšší cíle, v čemž vidíme i jistou pokoru a povědomí o vlastních možnostech. Slova jako evropské poháry nyní na Andrově stadionu rozhodně nepadají a fanoušci jsou dnes rádi za jeden velký návrat po letech se v klubu usadil obránce Roman Hubník a podle vlastních slov se necítí v pozici, kdy by pouze lehce dohrával svou kariéru. 

Rodák z Valašska má za sebou úspěšné roky v Plzni, kde si zahrál i Ligu mistrů a v jisté době patřil i k vůdcům fotbalové reprezentace. Nyní se dost možná jedná o jeho poslední sezonu a takřka s jistotou můžeme mluvit o tom, že má před sebou poslední ligovou výzvu. Určitě bude mít i roli prodloužené ruky trenéra Látala, jež také jistě sní o tom, aby v jeho milované Olomouci nastaly ještě bohatší časy.

On i sportovní ředitel Ladislav Minář přiznávají, že by na soupisce rádi viděli o dvě jména více . Kromě Romana Hubníka uvidíme na soupisce jako nového hráče pouze Slovince Dominika Radiče. Sigmu tak jistě čeká i lovení ve vlastních řadách. Na soupisce se i z toho důvodu objevili talentovaní dorostenci Kryštof Daněk a Jáchym Šíp. Pro Sigmu tak teď mohou být velmi důležité i výsledky týmů v mládežnických kategoriích. Hledání nového Hapala, Ujfalušiho či Kováče se jeví jako nevyhnutelné.

SIgma si teď přeje možná až příliš klidnou sezonu, ale musí si položit otázku, co dělat dál. Atmosféra se zdá na první pohled celkem slušná, což může umocnit i klubová ikona na trenérské lavičce. Příliš klidu však může někdy škodit. Vzpomínám si na období na přelomu tisíciletí, kdy působila ve vedení olomouckého týmu tamní funkcionářská legenda Jiří Kubíček a kapitánem na hřišti byla klubová legenda Oldřich Machala. 

Výsledky Olomouce představovaly v té době takřka dokonalou sinusoidu. Vzpomeneme si na roky, kdy se v Olomouci hrály evropské poháry a následujícím ročníku se klub až do konce sezony bál o ligové přežití. Z toho bylo zjevné, jaké je další směřování Sigmy. Druhou otázkou bylo, zda Sigma nabrala dobrý nebo špatný směr. Teď se však může nacházet v jisté nevědomosti. Pozice mezi týmy, které mají “své jisté” se nebude fanouškům líbit věčně. Může z ní navíc vyplynout jisté přílišné uspokojení a následné tvrdé vystřízlivění. To poznaly i jiné kluby na krásné Moravě. 

Sigma Olomouc může dostat v této sezoně ještě prostor ještě více stabilizovat kádr, ale za rok už musí přijít vedení s jasnou vizí, aby ukázalo, že fotbal v historické metropoli Moravy má cenu.

Související články:

  • Slovácko našlo náhradu za brankáře Trmala
  • Změní Kalvach po roce působiště? Zájem mají Rusové
  • Reklama