Reklama
Loading...
Reklama

Argentinský záložník Santiago Ascacibar z Herthy Berlín v tomto ročníku svým spoluhráčům již nepomůže. Třiadvacetiletý fotbalista totiž stále laboruje se zraněním nohy a vynechal tak poslední dvě ligová kola a nyní klub potvrdil na svém twittrovém účtu, že pro hráče sezóna skončila definitivně.

Santiago přestoupil v zimní přestávce ze Stuttgartu, který sestoupil do druhé ligy. U červeno-bílých strávil dva a půl roku. Za jeho služby zaplatila Hertha 10mil Eur. V hlavním městě Německa se rychle adaptoval a patřil tak k hráčům základní sestavy. Stihl nastoupit do osmi utkání a připsal si jednu asistenci.

I bez argentinského reprezentanta se berlínskému celku v dosavadních květnových bojích dařilo. Hertha získala 7 bodů se skóre 9:2 a v tabulce je desátá. Avšak proti domácímu sobotnímu duelu proti Augsburgu se situace komplikuje. Pravděpodobně by měli chybět i obránci Marvin PlattenhardtMaximilian Mittelstädt. Augsburg má v sestavě trojici Čechů – brankáře Tomáše Koubka, obránce Marka Suchého a záložníka Jana Morávka.

U vzrůstající formy Herthy byl také záložník Vladimír Darida, který měl první květnový zápas proti Hoffenheimu sice karetní trest, ale následující dvě kola byl na hřišti u zisku cenných bodů. Slovenský obránce Peter Pekarík odehrál všechny tři květnové zápasy.

A právě s Vladimírem Daridou si můžete přečíst exkluzivní rozhovor v květnovém čísle našeho magazínu. 

 

Reklama