Reklama
Loading...
Reklama

Muž finále, zachránce mezi tyčemi. Tak byl pojmenováván sparťanský brankář Milan Heča po skvělém výkonu ve finálovém zápase MOL Cupu proti Liberci. Je to jen pár dní, kdy zvedl nad hlavu svou první trofej a hned má další důvod k radosti. Sparta ho totiž odměnila novou smlouvou. Bude však chytat pravidelně i na podzim?

Jednička letenského týmu se blýskla v pohárovém zápase veledůležitými zákroky. Ať už v prvním poločase, kdy vystihla střelu Peška, tak v tom druhém, když reflexivně chytla tutovku Rondiče za stavu 1:0 pro Liberec. Nebýt jí, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak.

Heča ale svůj tým podržel a Sparta po 6 letech získala trofej. Samotné finále bylo však jen vyvrcholením jeho fantastické formy v letošní sezóně.

Tu začínal jako náhradník Florina Nity. Od září však už je oporou a nepopíratelnou gólmanskou jedničkou pražského týmu. Svými výkony si teď vysloužil prodloužení stávající smlouvy se Spartou do roku 2023.

“Přišel jsem s tím, abych něco odchytal a pomohl nějak týmu. To se mi zatím daří. Vyvíjí se to z mého osobního pohledu tak, jak jsem si představoval,“ hodnotí zatím Heča své angažmá.

Konkurence bude nabitá

I když o jeho aktuální jisté pozici není potřeba diskutovat, v příštím ročníku může být vše jinak. V přípravě na podzimní část nové sezóny čeká Heču boj o uhájení svého místa. Na něj si totiž budou brousit zuby další.

Nita, pokud by nezapřemýšlel nad odchodem, rozhodně má kvality na to, aby se vrátil do základní sestavy Sparty. Dlouho to byl totiž právě rumunský internacionál, který nikoho do brány nepustil.

Nově se navíc o svou šanci na letenském výsluní bude prát posila od našich slovenských bratrů, Dominik Holec. Člen širšího kádru reprezentace podepsal kontrakt se Spartou na konci května. Odchovanec Žiliny přichází jako volný hráč. V tomto ročníku nastoupil do dvaadvaceti zápasů a udržel v nich 11 čistých kont. K tomu byl v listopadu vyhlášen nejlepším hráčem slovenské ligy.

„Těším se na nové výzvy ve skvělém týmu, ve skvělém městě a s výbornými fanoušky. Věřím, že spolu budeme úspěšní a mužstvu pomůžu co nejvíc,” řekl ke svému podpisu.

Je jasné, že s Holcem se musí počítat. Opomenout bychom neměli ale ani Davida Bičíka, i když v případě devětatřicetiletého brankáře Sparty se nejspíš nedá mluvit o ambicích na post jedničky.

Heča si prodloužení smlouvy bezesporu zasloužil. Byla by chyba, kdyby si svou oporu letenský tým nepojistil. Kdo ale bude mít v příští sezóně stabilní místo v brance Sparty, je pro teď pouze otázkou.

Související články:

Reklama