Reklama
Loading...
Reklama

Působení Martina Haška v Opavě trvalo asi tak dlouho jako cesta autem z Opavy do Prahy při jednom zúžení u Velké Bíteše. Přestupová bomba nakonec nevybuchla a někdejší sparťanský záložník opět bude opět maximálně kroužit na oválu. Opět poznává, jak těžké břímě nese a dostává další náznak toho, v jaké situaci se skutečně nachází. Vzhledem k tomu, co všechno se kolem jeho osoby za poslední dobu stalo, nemůže být nikdo moc překvapený. Jisté trhliny však mohou po dnešní hořké fotbalové komedii přijít i v samotné Opavě. O tom, jak velké finanční břemeno za sebou Martin Hašek táhne dobře věděli. Naskýtá se tedy otázka, jak se ve slezském klubu vlastně zrodila myšlenka angažovat ofenzivního záložníka.

 

Martin Hašek měl jistou naději získat nové angažmá, ale rodí se otázka, zda se z jeho strany nejednalo o další nepochopitelný kalkul. Jeden podobný zvládl už při vyjednávání angažmá v izraelské Haifě. Let do severoizraelského města byl prezentován jako cesta k doladění posledních detailů a podepsání smlouvy. Místo toho se vracel jako nezaměstnaný a plný nejistot. O vlastních chybách nikdy nehovořil a prezentoval se jako “Pan dokonalý”. Chtěl tak patrně prezentovat své sebevědomí před očekávanou milionovou bitvou se Spartou, která stále ještě probíhá.

Vzhledem k uložené pokutě bude v současné shánění angažmá ono pověstné “hledání jehly v kupce sena”. Je skutečně těžké si představit fotbalový klub, jenž by šel do tohoto rizika s hráčem, jenž takřka rok nehrál fotbal. Pokud chce Hašek najít reálně angažmá splňující jeho požadavky, musí se obrátit do Číny či arabského světa, což je v jeho věku velmi nedůstojné a nevidíme v tom ani zrnko logiky. Zmařené angažmá v Opavě představuje další možnost otevření očí a faktické zmapování jeho situace. Toho by měl být více schopný patrně jeho otec, jehož známe jako milovníka šachů. Ten rovněž celou situaci prezentuje tak, že má před soupeřem dva tahy náskok. Jestli tomu tak skutečně je, se ještě v budoucnosti ukáže. Další příležitost se patrně brzy naskytne.

Celá věc se však může podepsat i na fotbalovém klubu z Opavy. Na možném angažování Martina Haška měl nesporně velký podíl současný trenér Radoslav Kováč. Jeho úmysl však na poslední chvíli zhatili jeho nadřízení, protože si uvědomovali skutečnou ekonomickou realitu a více než dvacetimilionový risk si regionální klub v České republice skutečně dovolit nemůže. Když Radoslav Kováč do Opavy přicházel, šéfové mu garantovali široký prostor pro práci. Naskýtá se tedy otázka, zda se výsledek tohoto riskantního podniku nějakým způsobem nepodepíše na vzájemných vztazích. Vzhledem k současné sportovní situaci není v Opavě prostor pro vnitřní spory a vzájemnou nevraživost.

Z tohoto krátkého příběhu nikdo nemůže profitovat. Jen hráči Opavy kolem veterána Pavla Zavadila se patrně lehce uklidní, protože v nich jistě panoval určitý strach z příchodu nového neznámého elementu, jenž si už jednu kabinu dokázal poštvat proti sobě. Až příliš otazníků se teď však objevuje nad vztahy mezi trenéry a vedením klubu. 

Martin Hašek dostal další náznak toho, že se nachází v bitvě kterou nemůže vyhrát. Všechna tato varování však zatím působila jako pověstné házení hrachu na stěnu. Stále v něm vidíme neposedné dítě, které zatím nikdo nedokázal usměrnit. Osob, kterým by se něco takového mohlo povést neustále ubývá. Pokud by se našel klub schopný dát mu šanci i přes jeho finanční břemeno, musí si také uvědomit, že Martin Hašek se chová jako fotbalové dítě, u něhož člověk neví, co zase provede. Dnešní trapné intermezzo v Opavě o tom podává další důkaz. Během svého působení ve Spartě často Matin Hašek předváděl fotbalovou “Ódu na radost”. Brzy mu však může zaznít “Osudová”. Pro celý český fotbal by to byla škoda. O jeho umění stále nikdo pochybovat nemůže.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Vznik nové motivace jen prospěje
  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Reklama