Reklama
Loading...
Reklama

Martin Hašek mladší představoval v českém fotbale v posledním roce velmi často diskutovanou osobu. Jeho aféra podivného konce ve Spartě bude ještě po letech fanoušky probírána. Některými bude proklínán a jinými možná obdivován za odvahu bojovat za práva dalších hráčů. Profesionální fotbalové soutěže v České republice se pro něj však patrně staly zavřenými. Podle slov jeho otce se však mohlo celému smutnému scénáři předejít. Zájem o služby talentovaného záložníka se totiž podle jeho slov dostavil i od největšího konkurenta. Vzhledem k rozdílným pozicím věčných rivalů by se patrně konal jiný scénář.

V mládežnických kategoriích působil Martin Hašek mladší osm let let Spartě a soupiska A- týmu měla být jeho největším sportovním snem. Dostal se na ní už v 18 letech, ale na hřiště se v jejím dresu ještě nepodíval. Následovala hostování v Pardubicích, na Žižkově ve Vlašimi a to nejpovedenější se konalo v Bohemians 1905. To se nakonec proměnilo v přestup a létě 2017 se sparťanský odchovanec stal vršovickým “klokanem”. Tímto krokem konečně získal patřičnou fotbalovou jistotu a postupně se odborníkům jevil jako nadstandardní hráč.

Bylo zajímavé ho sledovat pod vedením jeho otce. I on se ukazoval jako trenérský talent a tým sídlící nedaleko Botiče najednou dokázal své fanoušky více potěšit. V Ďolíčku si člen sportovní rodiny postupně říkal o atraktivnější angažmá, přičemž měly přicházet i nabídky ze zahraničí. S těmi se však jeho zaměstnavatel neztotožnil. Sparta nakonec využila své předkupní právo a záložníka přivedla zpět na Letnou. Doufala v jeho pomoc při cestě vzhůru.

To se však nestalo a představy hráče a jeho nadřízených se postupně stále více rozcházely. Začala přicházet Haškova snaha vytrucovat si přestup. Mluvilo se například o možnosti odchodu do Ferencvárosi Budapešť. Haškovo odmítnutí odletět na hráčské soustředění se zpětně jeví jako logický důsledek průběhu jeho sparťanské anabáze. Probíhající dohra celé kauzy představuje docela jinou kapitolu. Martin Hašek starší však nyní naznačuje, že k ní nemuselo dojít.

V době, kdy se příchod Martina Haška stal pro Spartu jednou z hlavních priorit, situaci kolem něj velmi čile mapovala i konkurenční Slavia. Předkupní právo Sparty však podle všeho bylo silnější a konkurent z Edenu musel začít hledat jinou alternativu pro svou zálohu, což se jí podle výsledků podařilo. Otec talentovaného záložníka poprvé otevřeně promluvil o souběžném zájmu Slavie a mezi řádky člověk pozoroval přiznání, že v dané situaci by pro něj znamenala lepší alternativu. 

Je zbytečné teď provádět hypotézu, zda by v případě slávistického scénáře byl z Martina Haška například reprezentační záložník a nemusel by se spokojit pouze s bojem o záchranu ve 2. Bundeslize v dresu Würzburger Kickers. Rodina Hašků a současná fotbalová Sparta se k sobě nehodí. Pokud bychom nebyli svědky údajného letištního extempore, proběhlo by něco podobného v řádu několika měsíců.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek vstoupil do německého jara pravou nohou
  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama