Reklama
Loading...
Reklama

Po takmer 2 rokoch skončil na lavičke Slovenskej futbalovej reprezentácie,  Český tréner, Pavel Hapal. Stalo sa tak po nečakanej prehre 2:3 s Izraelom, hoci ešte pred druhým polčasom sme viedli 2:0. Aj, keď sa Český rodák tohto zápasu nezúčastnil, tak sa mu stal osudným. Poďme sa pozrieť, aké následky a vplyv to bude mať.

Neľahká úloha

Ako jeho potenciálna náhrada sa javí Štefan Tarkovič. V minulosti pôsobil ako asistent bývalého manažéra a Hapalovho predchodcu, Jána Kozáka. Ešte nič nebolo potvrdené, no je jasné, že na nového človeka na našej lavičke nečaká nič jednoduché.

Barážový zápas o postup na EURO 2020 so Severným Írskom sa odohrá už o necelý mesiac. To znamená, že náhrada Českého kouča má len veľmi obmedzený čas na to, aby pripravila mužstvo na kľúčové stretnutie aktuálneho ročníka.

Hráči sa musia adaptovať veľmi rýchlo

Futbalisti v reprezentácii sa spolu stretávajú len veľmi zriedka. U nás to platí dvojnásobne, keďže takmer nikto spolu v klube nehráva. Aj preto bude extrémne zložité prispôsobiť sa novej taktike. Času nie je nazvyš a takisto musíme poznamenať, že zostava nemá úplne psychickú pohodu, vzhľadom na negatívne výsledky z poslednej doby.

Strata pevného miesta

Vo výberoch pod predchádzajúcim vodcom tímu mali niektorí hráči pevné miesta, aj v časoch, keď nepodávali najlepšie výkony. Menovite môžeme spomenúť Róberta Maka, ktorý bol pevnou súčasťou národného výberu. Dokonca aj v dobe, keď mal veľmi malú zápasovú prax.

O miesto však môžu prísť aj športovci, čo podávajú kvalitné výkony. Každý človek totiž môže vyznávať inú taktiku a nie všetci futbalisti do nej môžu pasovať. Existuje pár hráčov kvôli, ktorým sa oplatí stratégia zmeniť, no takéto privilégium má málokto. Na Slovensku sa takouto osobou javí byť Marek Hamšík. Pevná a veľmi dôležitá súčasť reprezentácie. Treba si, ale uvedomiť, že Marek už mladší nebude a nemôžeme sa na neho spoliehať do nekonečna.

Mimo Majstrovstiev Európy aj Liga národov

Hoci sme druhú menovanú súťaž nespomenuli, tak aj tú má Slovensko stále rozohranú. Bohužiaľ nie veľmi dobre, keď po 4 zápasoch je posledné s jediným bodom. Do konca zostávajú 2 zápasy a ak nechceme zostúpiť do nižšej kategórie, musíme  oba vyhrať a zároveň dúfať, že nám pomôžu aj ostatné tímy. V opačnom prípade nás v budúcom ročníku budú čakať menej atraktívne stretnutia.

Tarkovič je favorit

V médiách sa momentálne spomínala ako náhrada len jediná osoba. Berie sa to ako hotová vec. Chýba len oficiálne potvrdenie. Žiadne iné meno sa nespomenulo, len občas sa niekde šepkalo aj o možnosti Kozákovho menovca a syna, ktorý priviedol Slovan k double a postupu do skupín Európskej ligy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama