Reklama
Loading...
Reklama

Na tyto tři hráče Olomouce se bude v létě stát fronta. Prvním je David Houska, motor týmu, který už dříve oznámil, že chce po konci sezóny svou kariéru posunout a změnit klub. Dalším je výtečný brankář Aleš Mandous a třetím Španěl Pablo Gonzáles, který je nejlepším střelcem Sigmy a patří mezi hráče, kteří v lize vytvořili nejvíce gólových příležitostí.

Momentálně devátý tým Fortuna Ligy možná v létě čeká několik citelných změn v kádru. Již delší dobu uvádí sedmadvacetiletý záložník s reprezentačními zkušenostmi David Houska, že chce v létě z Hané odejít. Podle jeho vlastních slov nechce strávit celou kariéru v jednom klubu a rád by se posunul dál za novými zkušenostmi. Houska je odchovancem Sigmy. V jejím dresu odehrál celkem 168 zápasů a vstřelil 20 branek. Pro tým trenéra Látala představuje jistotu a zkušenosti ve středu hřiště. V létě však jako volný hráč plánuje napodobit rozhodnutí bývalého spoluhráče Šimona Falty, který z Olomouce odešel ještě v zimním přestupovém období do Plzně. 

Druhým jménem je osmadvacetiletý brankář Aleš Mandous, který má zkušenosti z Plzně, Bohemians nebo i ze slovenské ligy. V poslední době mu dává příležitosti také trenér seniorské reprezentace Šilhavý a může se tak poprat o blížící se Euro. Nedávno se sám brankář rozpovídal o Viktorii Plzeň nebo potencionálních nabídkách ze zahraničí, konkrétně z Itálie. Mandous má v Sigmě smlouvu až do roku 2023, ale vzhledem k jeho současné formě se dá v letním období spekulovat o jeho přestupu. 

Posledním zmiňovaným jménem je španělský záložník Pablo Gonzáles, který na Hanou přišel v roce 2019 z pražské Dukly a momentálně má v modrobílém dresu odehraných 48 utkání. Jedná se o jednoho z tabulkově nejproduktivnějších hráčů Sigmy. S šesti góly je nejlepším střelcem týmu a zároveň se řadí mezi nejlepší tvůrce gólových příležitostí. Celkem jich nasbíral už 33. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama