Po reprezentačnej pauze sa znova rozbehla aj najvyššia futbalová súťaž na Slovensku. Tento víkend priniesol zápasy napínavé až do konca. V jednom z nich sa našla paralela s najvyššou ligou v Anglicku

Veľmi cenný bod, hoci mohli byť tri

Pohronie šlo do zápasu s Trnavou ako posledné mužstvo tabuľky. Ich súper sa stále drží v skupine o titul, v tomto zápase, ale vôbec nebol považovaný za favorita a očakával sa vyrovnaný zápas. Ten tak naozaj dopadol.

V 17. minúte otvoril skóre James Weir, keď defenzíva Spartaka bránila veľmi ľahkovážne. Po zmene strán vyšla hosťom desaťminútovka. V 51. a 61. minúte sa trafili Yann Yao, respektíve Ján Vlasko. Klub zo Žiaru nad Hronom sa však nevzdal a desať minút pred koncom viedli už 3:2.

Mali na dosah 3 veľmi cenné body no o tie ich súper obral v poslednej chvíli, gólom Kyriakisa Saviddisa, po skrumáži v pokutovom území, kde sa v tom čase nachádzal aj brankár Dobrivoj Rusov. Pohronie sa napriek tomu, že získalo len bod odlepilo z dna tabuľky, pretože Trenčín nezískal po prehre 2:0 so Žilinou ani bod.

Geniálne striedania v nedeľnom zápase

Slovan mal v nedeľu pred sebou obávaného súpera. Zlaté Moravce boli prvým mužstvom ktoré Belasých porazilo. Bratislavčania teda mali čo vracať. Zápas otvoril gólom zo 17. minúty Vernon de Marco, ktorý po rohovom kope Nona poslal hlavičku do siete.

V druhej časti stretnutia vyšli striedania obom trénerom. Najskôr skóroval za hostí Ďubek, len 2 minúty po svojom pobyte na ihrisku. Gólu predchádzal zmätok v pokutovom území. Brankár Dominik Greif sa mohol aj roztrhnúť no gólu nezabránil.

Ešte lepšie striedanie si však pripravil Darko Milanič. Dávid Strelec po oblúku Holmana, skóroval okamžite po príchode na ihrisko, v 65. minúte. Podobnosť sa dala nájsť v zápase Premier League, kde Giovani Lo Celso takisto strelil gól ihneď po príchode. Dokonca v rovnakej minúte.

Prekvapenia sa síce konalo, no takéto si Nitra určite nepriala

Hoci mužstvo z pod Zobora dokázalo šokovať 3 týždne dozadu Slovan na ich vlastnom štadióne, ich ďalší zápas s jasným favoritom nevyšiel podľa predstáv. Mimo prehry 0:1 ich môže ťažiť ešte jedna horšia správa.

Doterajšia jednotka, brankár Dávid Šípoš ukončil v klube zmluvu. Nitra okamžite získala náhradu, 32-ročného reprezentanta Izraela Ariela Harusha.

„Je to brankár, ktorý ma obrovské množstvo skúseností a obrovskú kvalitu. Prichádza k nám na post brankárskej jednotky zatiaľ do konca sezóny. Ale pokiaľ bude u nás spokojný a úroveň našej ligy bude napĺňať jeho očakávania, vieme sa dohodnúť na predĺžení jeho pôsobenia u nás,“ vyjadril sa technický riaditeľ Nitry Martin Peško

Stanovisko k odchodu doterajšieho ochrancu svätyne je nasledovné:

„Prioritou pre nás bolo dohodnúť sa na pokračovaní spolupráce s ním, je to náš odchovanec, ale vzhľadom na to, že Dávid viac svoju budúcnosť v klube FC Nitra nevidí, boli sme nútení vyriešiť brankársku otázku. Mrzí nás, že sa naše cesty rozchádzajú.“