Loading...
Český fotbal, Zahraničí

Gól po 5 minutách na hřišti! Schick se novému trenérovi uvedl vítěznou brankou

Patrik Schick se v sobotním utkání 27. kola Bundesligy proti Schalke dostal na hřiště až v 67. minutě zápasu. Nástup to však byl impozantní. Mezi střelce se zapsal už po pěti minutách a ideálně se uvedl novému trenérovi Hannesi Wolfovi, který nahradil odvolaného Petera Bosze.

S podzimní části sezony mohli být v Leverkusenu spokojeni, v jejím závěru se dokonce krátce dostali do čela tabulky. Od prohry s Bayernem Mnichov v posledním kole roku 2020 to však s farmaceuty jde strmě z kopce.

Za posledních 14 bundesligových zápasů pod vedením trenéra Bosze získali pouhých 12 bodů. Velkým propadákem bylo vyřazení z DFB Pokalu Rot-Weiss Essenem, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Cestu Leverkusenu Evropskou ligou v 1. kole jarní části výhrami v obou zápasech zastavil YB Bern.

Nové trenérské duo: 39 let a 69 let

Po porážkách v zápasech proti Bielefeldu a Herthě, kteří bojují o záchranu, už vedení pravidelného účastníka evropských pohárů došla trpělivost. Nástupcem bývalého kouče Dortmundu či Ajaxu se do konce probíhající sezony stal trenér německé reprezentace do 18 let, devětatřicetiletý Hannes Wolf. O tom, kdo usedne na lavičku Leverkusenu v příští sezoně zatím není jasno.

„Porážka 0:3 v Berlíně je vypovídající. Naše mužstvo je stále ve stejných kolejích, nepodařilo se nám odstranit opakující se chyby a vrátit se na vítěznou vlnu. Přes veškerý respekt k Peteru Boszovi jsme se po věcné a velmi otevřené analýze sportovní situace rozhodli pro změnu,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Rudi Völler.

Kvůli zdravotním problémům se Wolf jako hráč nedostal do profesionálního fotbalu a mohl tak už v mládí pracovat na cíli stát se trenérem. Největším úspěchem v trenérské kariéře devětatřicetiletého kouče je postup do Bundesligy se Stuttgartem. Za sebou už má i krátká působení v Hamburgu a Genku.

Jeho asistentem se stal výrazně zkušenější Peter Hermann, který už v Leverkusen jako hráč, asistent trenéra, skaut a v dalších funkcích dohromady strávil 29 let. „Uzavírá se pro mě kruh. Jsem znovu v místě, kde se rozjela má fotbalová kariéra a kde se cítím doma,“ říká asistent Wolfa.

Vítězný debut po brankách Alária a Schicka

Leverkusenu se sice pod vedením nových trenérů povedlo utnout sérii dvou porážek. Na výhru proti beznadějně poslednímu Schalke se však pořádně nadřel. Do vedení favorita zápasu z první šance domácích ve 26. minutě poslal Argentinec Lucas Alário, konkurent Patrika Schicka v boji o místo v útoku.

„V ofenzivě nám chyběla lehkost. Neměli jsme moc šancí, ale byli jsme efektivní,“ hodnotil zápas trenér Wolf.

Vedení pět minut po vystřídání pojistil Patrik Schick, když ho v 72. minutě do úniku vyslal Florian Wirtz. Český reprezentant zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč a dostal se tak v tabulce střelců Bundesligy s devíti brankami na 12. místo. Zápas svou první brankou po návratu v 81. minutě zdramatizoval Klaas-Jan Huntelaar. K další změně ve skóre už ale nedošlo.

Tři body si však připsal i čtvrtý Frankfurt, který na poslední příčce zajišťující účast v Lize mistrů před Dortmundem a Leverkusenem drží sedmibodový náskok. Na dohnání tohoto manka má Patrik Schick se svými spoluhráči posledních sedm kol.