Dvě kola po sobě hlavní strůjce zisku bodů svého týmu. Václav Černý se ve včerejším zápase zaskvěl gólem a asistencí, čímž zařídil výhru svého týmu. Twente i díky tomu drží v novém ročníku neporazitelnost a v průběžné tabulce se posunulo do čela tabulky.

Twente ve včerejší předehrávce třetího kola nizozemské Eredivisie hostilo Groningen. Klub, do kterého se po slavných letech v Bayernu Mnichov vrátil legendární Arjen Robben. Ten ovšem do zápasu vůbec nenastoupil.

Klíčový prvek

Hlavní show si pro sebe ukradlo české křídlo. Nejprve mu v 13. minutě nebyl kvůli ofsajdu uznán gól po kontrole videorozhodčím. To ho však dlouho nemrzelo.

Již za necelých deset minut si po přihrávce Danila krásně stáhl levačkou míč před sebe a přízemní střelou uklidil na zadní tyč. Tito dva si o 15 minut později role vyměnili.

Černý zatáhl míč na pravé straně vápna a přihrávkou pod sebe našel skvěle postaveného Danila. Ten lehkým příklepem poslal míč do sítě a poslal domácí do dvougólového vedení.

Český fotbalista byl poté v 60. minutě střídán. Zápas bez jeho přítomnosti na hřišti skončil výhrou 3:1 a právě Černý na tom má klíčový podíl.

Výkony stoupají

Minulý týden se trefil do sítě Feyenoordu. V remízovém zápase vstřelil po čtyřech letech svůj první gól v nejvyšší nizozemské lize. Na skvělý výkon teď dokázal navázat a jde vidět, že forma mu stále stoupá vzhůru.

Klub z Enschede čeká v příštím kole domácí zápas proti FC Emmen, týmu s nejhorší obranou v soutěži. Ideální příležitost pro českého talenta prodloužit svou střeleckou sérii.