Reklama
Loading...
Reklama

Po čtvrtečním zápase v Glasgow se stal jedním z nejpropíranějších fotbalistů finský záložník Glen Kamara.  Středopolaře Glasgow Rangers před osmifinálovým dvojzápasem se Slavií u nás patrně příliš fanoušků neznalo, ale v mysli minimálně těch slávistických jistou dobu zůstane. Stal se jedním z hlavních aktérů dohry utkání v útrobách stadionu. Dělo se tak poté, co skotský mistr hrubě nezvládl zápas osmifinále Evropské ligy. Čím víc se blížil konec zápasu, tím výrazněji jsme viděli na hřišti hrozbu něčeho podobného.

Velmi aktivním slávistickým účastníkem dílčích potyček byl slávistický stoper Ondřej Kúdela, v jehož případě všichni doufali, aby ho islandský rozhodčí příliš “neocenil” a nevystavil mu stopku pro další utkání. Celá věc však podle všeho měla dohru v útrobách stadionu a slávisté rozhodně nebudou v nejbližší době ve Skotsku vítanými hosty. Glasgow Rangers podle všeho usilují o to, aby utkání mělo dohru u “zeleného stolu”, přičemž vůči Ondřeji Kúdelovi se vznášejí velmi tvrdá nařčení.

Záložník “Jezdců” mluví o tom, jak ho slávistický obránce ho nazval “za…nou opicí” a představitelé klubu mluví o tvrdém trestu pro českého obránce i celou Slavii. UEFA má nyní celou věc prověřovat a už dění na hřišti těsně před závěrečným hvizdem věští velkou pečlivost celé vyšetření. Samotná reakce však již přišla v samotném Skotsku, jež mělo za cíl dokázat semknutost v boji za větší kulturu fotbalu.

Drobným gestem mělo být pokleknutí všech hráčů na začátku ligového zápasu. Před utkáním mezi Dundee United a Motherwellem se tak ale nestalo. Oba týmy to podle slov svých představitelů považovaly za prázdné gesto, které ničemu nepomůže. Zápas těchto dvou tým se jeví v celoevropském kontextu jako nezajímavý. Nyní však zde můžeme vidět určité zaslání vzkazu skotskému mistrovi.

Po fotbalové stránce musela Slavia zanechat ve Skotsku velmi příjemný dojem, ale nyní bude zajímavé sledovat jak moc do její image promluví tento incident. Ani jednomu ze zúčastněných hráčů nevidíme do hlavy, ale je nám jasné, jak velký rozdíl musel být v jejich psychickém rozpoložení. Glen Kamara byl na hřišti v dresu psychicky rozloženého týmu již pomalu kousajícího hořkou pilulku vyřazení. Ondřej Kúdela se pomalu chystal na oslavy postupu, přičemž si sám musel být vědom, jak moc budou bolet rány z účinkování na hřišti.

Hráči Rangers byli po vzniklém incidentu určitou částí fotbalových příznivců stavěni do role mučedníků. To nyní dostalo trhlinu a možná se naopak dostaví další důsledky mistrovské kocoviny. V jejím rámci bývají někdy velmi nepříjemná probuzení. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia prožívá nečekaný a těžký zásah do sestavy
  • Slavia o sobě ani vteřinu nepochybovala
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama