Reklama
Loading...
Reklama

Před nevyprodaným utkáním se Severní Makedonií byla spousta fandů namlsaná sedmigólovou kanonádou proti Maltě, místo toho ale viděli pouze velmi průměrný výkon českého týmu, který před šampionátem přinesl především mnoho otazníků.

Komedie kolem zranění Michala Sadílka

Že se Michal Sadílek zraní při jízdě na tříkolce, to se jistě stát může a já nepatřím mezi ty, kteří by tuto skutečnost nějak horlivě kritizovali. Nejvíc tím v konečném důsledku uškodil sám sobě a nikdo nevíme, co přesně se na svahu stalo. Týmu však bude svou typologií určitě chybět.

Jako mnohem větší problém vnímám skutečnost, že nám vedení reprezentace při informování o tomto zranění lhalo. Jaký obraz pak asi může mít tento tým na veřejnosti? Ve vyspělých zemích by za tuto lež padaly hlavy, ale u nás jede karavana vesele dál. Možná se ukázalo, že omilostnění viníků z „Akce Belmondo“ nebyl úplně správný tah, byť Vladimír Coufal se momentálně jeví jako zcela nepostradatelný.

Na Euru budou úplně jiní soupeři, naštěstí

Výkon určitě nebyl takový, jaký si fanoušci představovali, nutno však podotknout, že na evropském šampionátu se Češi utkají s typologicky úplně jinými soupeři. Díky bohu, pro takovýto styl hry má český tým mnohem lépe uzpůsobené hráče než pro bušení do plných. Proti Portugalcům to bude asi hlavně o bránění a o čekání na svou šanci. Gruzínci i Turci jsou pak svou náturou spíš ofenzivně založení a nejspíš zde české hráče čekají zápasy nahoru dolů.

Kdo zaujal?

Své si odehrála stoperská trojice. Tomáš Holeš vyčníval v rozehrávce a Ladislav Krejčí ve vzduchu. Nutno však podotknout, že utkání nemělo takovou úroveň, aby hráče na těchto postech dostatečně prověřilo. Solidní výkon pak odvedlo také duo z West Hamu a po vystřídání David Jurásek.

Kdo naopak zůstal za očekáváním?

Mnohem horší byla útočná fáze týmu. Všechno bylo pomalé a místo kombinací po zemi často následovaly nákopy. Hodně se snažil hrát Lukáš Provod, ale jeho hře scházela efektivita. Moc se nedařilo ani Janu Kuchtovi a Adam Hložek se do historie zápasu zapsal jen několika zbytečnými ztrátami, přičemž po jedné z nich český národní tým inkasoval.

Problém v ofenzivní fázi snad ani nebyl v jednotlivcích, ale systémový. V utkání opravdu nešlo poznat, jakým způsobem chtějí Češi svého soupeře zlomit.

Problematický levý bek

Jedničkou na levé straně obrany by měl být už výše zmíněný David Jurásek. Ten je sice skvělý dopředu, ale směrem do defenzivy se dá při přivření obou očí označit za průměrného. Problém je, že Ivan Hašek nemá moc variant, koho za něj. Proti Makedoncům na levé straně zkoušel Davida Douděru a tato zkouška se krutě nepovedla. Pravému bekovi Slavie často překážel míč a bohužel bylo opakovaně vidět, že na levé straně není úplně doma. Douděra je tím typem fotbalisty, který při svých bleskurychlých výpadech potřebuje mít míč na své silnější noze. Na levé straně jeho zbraň, kterou ve své rychlosti má, úplně zanikne.

Starý dobrý alibismus

Bohužel dost podobně jako za trenéra Jaroslava Šilhavého vyznívají i pozápasová hodnocení současného kouče. „Brání v hlubokém bloku a jejich hráči jsou vyspělí, hrají ve velkých klubech“, řekl reprezentační kormidelník o hráčích Severní Makedonie. Těžko říct, zda měl na mysli Alashkert, Sepsi nebo Al Ahli, všechno je jen o úhlu pohledu. Můj je takový, že soupeř měl v sestavě kromě Eljifa Elmase z Lipska hráče, hrající v podprůměrných klubech.

Šance jsou minimální

Nebudu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, nicméně postup ze skupiny je podle mého strop, na nějž současný český tým má. Konec konců, čím dřív „nároďák“ vypadne, tím dřív budou hráči českým týmům k dispozici v přípravě na evropské poháry. Všechno má nějaké benefity.

Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x