Reklama
Loading...
Reklama

Futbaloví fanúšici opäť žiaria šťastím, už dnes sa k nám totiž vracia nemecká Bundesliga! O reštart ligy sa hlásia Premier League, La Liga a Seria A. Ligue 1 spoločne s Erdevisie a belgickou Pro League sa definitívne ukončili.

Bundesliga

Prvá nemecká futbalová liga sa začína už dnes po tom, čo jej vláda dala zelenú. Bundesliga bude po pauze opäť pokračovať so zostavajúcimi deviatimi kolami. Organizátori ligy sa taktiež zhodli na piatich striedaniach počas zápasu. A tak po vynútenej pauze sa dnes možeme tesiť na 26. kolo.

Zdroj: businessinsider.com

Premier League

Najvyššia anglická súťaž by sa mala vrátiť už 1. júna, samozrejme, za zatvorenými dverami. Premier League hlási návrat k tréningovým procesom už od 18. mája.  Na poslednom stretnutí akcionárov, Premier League uviedla, že všetky kluby uprednostňujú, hranie doma aj vonku, ak by súťaž pokračovala budúci mesiac. 

Zdroj: goal.com

Serie A

Kluby Serie A hlasovali o obnovení sezóny na 13. júna. Šestnásť klubov Serie A hlasovalo za tento dátum počas zhromaždenia ligy, zatiaľ čo zvyšné štyri kluby hlasovali o obnovení sezóny nasledujúci víkend, 20. júna. Po potvrdení talianskeho ministra športu Vincenza a Talianskej futbalovej federácie (FIGC) sa tímy môžu vrátit do spoločného tréningového procesu ako v anglicku a teda už 18. mája .

La Liga

Prezident LaLigy Javier Tebas dúfa, že sa španielsky futbal obnoví 12. júna.  Kluby v prvých dvoch španielskych ligách začali minulý týždeň testovať hráčov na vírus a mnoho z nich začalo s individuálnym tréningom. „Bol by som rád keby sa liga reštartuje 12. júna, ale musíme byť opatrní, a to nie len vo futbale, ale i v spoločnosti.“ Povedal prezident LaLigy Javier Tebas, španielskej televíznej sieti Movistar. Tebas taktiež potvrdil, že všetky zápasy sa budú konať bez divákov, ako to je aj v prípade nemeckej Bundesligy.

Zdroj: La Vanguardia

Ligue 1

Po ukončení sezóny uprostred pandémie koronavírusu získal titul Paris Saint-Germain.

Po prerušení sezóny v marci, získal PSG s 12 bodovým náskokom oproti druhému Marseille siedmy francúzky titul za posledných osem rokov.

Zdroj: The Ghana Report

 

 

Eredivisie

Holandská sezóna Eredivisie sa skončila s okamžitou platnosťou, čo znamená, že titul nebol udelený žiadnemu z klubov. Po dohode medzi holandským FA (KNVB) a klubmi, žiadny tím nevypadne a žiadny klub z druhej ligy nepostúpi.

Jupiler Pro League

Najvyššia belgická súťaž v piatok rozhodla že sa sezóna predčasne ukončí. Už 16. domáci titul ziskal FC Bruggy a z ligy zostupuje Waasaland-Beveren.

 

Reklama